Jobsession #6: Aplikace Nesnězeno zachránila za půl roku šest tisíc porcí jídla

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
1. 3. 2020 10:30
Plasty v moři, tající ledovce nebo neuhasitelné požáry. Kdybychom tak mohli na všechny tyhle problémy vymyslet mobilní aplikace, které by je dokázaly aspoň z části vyřešit. Na nesmyslné plýtvání jídlem už ale appku máme. Přišla s ní mladá dvojce z Brna, jmenuje se Nesnězeno a právě teď si hledá svoje místo mezi provozovateli restaurací.
Foto: Lukáš Oujeský

Funguje to snadno - restaurace do aplikace nahrají třeba to, co neprodaly z poledního menu. Za nižší cenu. Vy si vyberete, zaplatíte, vyzvednete a jíte. K tomu všemu máte zároveň dobrý pocit, že porce jídla neskončila zbytečně v koši, ale u vás na talíři.

Foto: Lukáš Oujeský
Foto: Lukáš Oujeský

Předchůdcem appky Nesnězeno byla obyčejná facebooková stránka, na které si Michaela s Jakubem vyzkoušeli, jestli jejich koncept bude mít vůbec nějaké fanoušky. Nasbírali jich tisíce. Došlo tedy i na vývoj mobilní aplikace a rozšíření sítě podniků za hranice Brna.

V podcastu jsme otevřeli nejen to, jak náročné je v českém prostředí vytvořit fungující aplikaci bez zkušeností a bez velkého kapitálu, ale třeba i úhel pohledu českých restauratérů na nakládání s jídlem nebo další plány mladé podnikatelské dvojice, která sbírá jeden úspěch za druhým. Jedním z posledních je výhra v podnikatelském  programu Nastartujtese od Komerční banky.

Jobsession

Jobsession obr do ramecku upr

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

Foto: Lukáš Oujeský
Foto: Lukáš Oujeský
Foto: Lukáš Oujeský
 

Právě se děje

před 23 minutami

Ve Vatikánu rezignoval kvůli skandálu vlivný kardinál Becciu

Ve Vatikánu dnes rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.

Dvaasedmdesátiletý Becciu neskončil pouze v čele jedné z kongregací, ale vzdal se i svých kardinálských pravomocí. Znamená to, že se například nebude moci zúčastnit dalšího konkláve, které volí nového papeže. Naposledy se něco takového stalo před dvěma lety, kdy kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů rezignoval americký kardinál Theodore McCarrick.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Novém Jičíně uložil ženě za porušení karantény podmíněný trest

Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky uložil dnes Okresní soud v Novém Jičíně dvaatřicetileté ženě, která podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění covidem-19. V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), podle níž je to první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Obžalovaná Renáta Gažová nařízení hygieniků, aby dva týdny zůstala doma, porušila v květnu. Hrozil jí tak až osmiletý trest vězení, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. "Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek," uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Policisté pro ženu přišli domů zřejmě po udání od sousedů. Soudkyně Ivana Šostáková uložený podmíněný trest odůvodnila mimo jiné tím, že informace poskytnuté hygieniky byly velmi rozsáhlé a nemusely být obžalované všechny zcela jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy