Mladý IT specialista ve ŠKODA AUTO vede tým stejně ladně jako běžky ve stopě

Jakub Ouvín Pracovna, Jakub Ouvín - za podpory: Škoda Auto logo
3. 3. 2020 18:44
Jakub Vancl je sedmadvacetiletý IT zaměstnanec ŠKODA AUTO, který pracuje na pozici projekt manažera digitalizace a business intelligence pouze necelý rok. Ani přesto se nebál tuzemský automobilový gigant svěřit koncernovému nováčkovi vedení projektového týmu. Jakub je navíc zkušený běžkař, který zdolal legendární Vasův běh. V rukávu má ale i další smělé cíle.
Video: Pracovna

Od dětství vedli Jakuba rodiče ke sportu a nezakazovali mu nic ozkoušet. To mu dalo do vínku variabilitu, a to nejen co se sportů týče. Nakonec zvítězilo běžkování. Jakub dokonce pokořil i běžkařskou Mekku, švédský Vasův běh. A nevylučuje, že by v budoucnu těžký závod mohl zaběhnout ještě v lepším čase. Závody na běžkách ale nejsou jediné, čím si tento mladý IT specialista čistí hlavu.

Foto: Pracovna

Umí prohnat i sjezdové lyže a ve chvíli, kdy jsou podmínky, tak klidně i ve volném terénu. Když je počasí na projížďku na motorce, vytáhne do severočeských kopců svou "mašinu" a klasické běžky vymění za ty kolečkové, aby nepřišel o fyzičku. Není proto divu, že jeho receptem na vyčištění hlavy jsou běžky, čelovka na hlavě a noční tmou zahalená lesní stopa.

Foto: Pracovna

Ani v profesním životě není Jakub žádný lenoch. Po zhruba dvouleté zastávce v automotive firmě hned po studiích, se usídlil v zelených barvách automobilky v Mladé Boleslavi, čímž se mu splnil jeden ze životních cílů. K pozici, kterou aktuálně zastává, mu pomohl hlavně inženýrský titul z projektového řízení a business intelligence, který vystudoval na VŠE.

Škoda Auto

Mladoboleslavská ŠKODA intenzivně pracuje nejen na zabezpečení aut budoucnosti, ke kterému se jim hodí schopní ajťáci, ale třeba i na vývoji nových a lepších elektromobilů, kde se zase neztratí žádná chytrá technická hlava. Pokud vás svět automotive láká a ještě jste nezjistili, kde konkrétně v něm můžete najít uplatnění, doporučujeme mrknout na skoda-kariera.cz. V Mladé Boleslavi taky tradičně nabízejí dost zajímavé stáže, kdybyste na úvod tak úplně nevěděli kudy.

Jakub pracuje jako datový analytik a konzultant, je součástí té části IT týmu, která má na starosti IT procesy ve výrobě a logistice. Sport Jakuba naučil vytrvalosti a důslednosti, která se při práci s daty z výroby hodí. ŠKODA AUTO denně vyjede obrovské množství automobilů, zároveň se neustále posouvá v technologickém rozvoji a drží krok s dobou. Rozhodně tu tak není prostor pro chyby. Právě proto se data z výroby sbírají a pak nástroji jako je Power BI či Splunk zkoumají. "Děláme data srozumitelná pro všechny zaměstnance koncernu, nejen pro odborníky z daného výrobního segmentu," doplňuje k pracovní náplni svého týmu Jakub.

Foto: Pracovna

Když zrovna nereportuje data z výroby, studuje v Praze MBA. Toto postgraduální studium absolvuje díky programu ŠKODA AUTO. Ten má za úkol podpořit v rámci benefitů zaměstnance, kteří mají chuť dále studovat. Jakub má navíc možnost pracovat z domu, což je velmi příjemný benefit. Stejně jako ostatní zaměstnanci navíc není nucen pracovat přesčas nebo být v práci o víkendu.

Foto: Pracovna

Díky koncernu není Jakub ochuzen ani o cestování. Na svých cestách často zamíří třeba do Německa. Co se týče rozvoje, umožňuje ŠKODA AUTO svým zaměstnancům vycestovat například do Indie nebo do Číny, což je skvělá příležitost nabrat cenné zkušenosti od zahraničních IT kolegů.

 

Právě se děje

Další zprávy