Páteční bizár: Firma představuje řešení zápachu z prdění, aneb “banánem” mezi půlky

Petr Cieslar Petr Cieslar
5. 3. 2020 18:06
Pšouky bývají vskutku nevítaným společníkem na cestách, ať z hlediska člověka, který plyn produkuje, nebo cestujícího, který odér dýchá. Nejhorší bývá nechvalně proslulá vůně ve vlakovém kupé, v autobuse nebo letadle. "Voňavé" problémy, plynoucí mj. z neodhadnutí jídelníčku a stresu z cestování, ale mohou být minulostí…
Foto: Shutterstock.com

"Prd s důvěrou" od roku 2009

Za geniálním nápadem stojí anti-prdicí designer Paul O'Leary a jeho společnost Shreddies se sídlem v Británii. Ta se od svého vzniku v roce 2009 specializuje na vývoj různých textilií a kusů oděvů, které za využití karbonových vláken umí dokonale filtrovat zápach. Za více jak desítku let své existence tak firma přišla na trh s celou řadou anti-prdících oděvních kousků, počínaje pyžamy a spodním prádlem a konče džínami (takže naostro kdekoliv a bez zápachu) a podsedáky na židle (ideální pro rodinnou večeři v restauraci).

View this post on Instagram

💤 😴 Shop now at www.myshreddies.com

A post shared by Shreddies Ltd (@shreddiespants) on

S "banánem" na cesty

Novinkou portfolia společnosti Shreddies pro rok 2020 je protizápachový "banán" na cesty s prodejním názvem Carbonana. Jedna se o vskutku inovativní produkt, který firma designovala s ohledem na využití obzvlášť v letecké dopravě (ale i jindy, třeba v kupéčkách Českých drah by se o jejich využití dalo uvažovat i jako o povinné výbavě). Díky tomu, že "banán" můžete kdykoliv poměrně jednoduše vyjmout a umístit do ručního zavazadla, nebudete zbytečně při letištních kontrolách vysvětlovat, že nepašujete drogy v choulostivé oblasti, ale prostě si "banán" zavede až za kontrolou. Tvar banánů by podle webu společnosti měl být navržen tak, aby ideálně seděl mezi hýždě co největšímu počtu lidí. Tkanina pak zůstává účinná po celou dobu životnosti oděvu (2-3 roky) za předpokladu, že jsou správně dodržovány pokyny pro péči.

A cena za důvěru v prdění? Pouhých 19 liber (cca 560 korun českých). Odstranění zvukového doprovodu však zůstává nevyřešeno…

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 5 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy