Páteční bizár: Koronavirus úřaduje AKA jak nedělat branding a porno pro všechny

Petr Cieslar Petr Cieslar
19. 3. 2020 20:54
Koronavirus obsadil internet, veřejný prostor i myšlení lidí. Dokonce má schopnost zavést ve všech možných odvětvích home officy, reformovat za týden kontaktní školství na e-výuku a nařídit lidem extrémní množství času stráveného doma. Přináší ale i bizarní situace...
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: iStock

Dr. Corona bojuje proti koronaviru

Jména umí být problémem. Obzvláště pokud své pivo nazvete třeba Corona a příliš nepočítáte s tím, že vypukne globální pandemie koronaviru. Ponaučení? Pokud už teda chcete jet nějaký ten branding výrobku se světovým dosahem, raději se vyhněte všem možný názvům, které by jen trochu mohly globální apokalypsou zavánět. Na druhou stranu může jméno způsobit i netradiční ironickou situaci, třeba když v Indonésii prohlásili hlavním koordinátorem boje proti COVIDu doktora jménem Corona Rintawan.

Pornhub pro všechny 

Inu, Pornhub se toho nebál a už zveřejnil své "koronavirové" statistiky. Co si budem, audiovizuální byznys pro dospělé v těchto časech neuvěřitelně kvete. Lidé mají čas si vydechnout, načerpat inspirace a zažít jak jen lehce lechtivá dobrodružství, tak i zabrousit do tvrdších zákoutí internetu. Statistiky Pornhubu pak praví: "Ukázalo se, že jelikož lidé tráví více času doma, buďto v izolaci nebo na home officech, dochází ke zvýšení návštěvnosti Pornhubu. Celosvětová návštěvnost Pornhubu se zvýšila od obvyklého průměru o 11,6 %." Dvanáctého března, tedy v den, kdy Pornhub nabídl Italům prémiové účty zdarma, v Itálii návštěvnost vzrostla dokonce o 57 %. A abychom nezapomněli - Pornhub začal spolupracovat s O2 TV…

Foto: Pornhub.com

Hamáček je pán

Asi největším překvapením současné hygienicko-epidemiologické situace je ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Ať je to jak chce, nikdo nečekal, že se z Hámačka přes noc stane Superman v červeném svetru. Jednou snad děti uslyší bájné zkazky a pohádky o tom, jak Hamáčkův červený svetr odstartoval resustitaci ČSSD a porazil na Facebooku Marka Prchala. Takže Honzo, děkujeme za svetr a nebyl by odkaz i na něj?

Opičí hlad

A hladové opice v Thajsku zvyklé na turisty, kterých díky koronaviru razantně ubylo, shánějí jídlo všude možně. Otázkou je, co se stane s cestovních ruchem, až se do ulic vrátí lidé. Nebudou je chtít opice sežrat?

Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 3 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy