Páteční bizár: Koronavirus úřaduje AKA jak nedělat branding a porno pro všechny

Petr Cieslar Petr Cieslar
19. 3. 2020 20:54
Koronavirus obsadil internet, veřejný prostor i myšlení lidí. Dokonce má schopnost zavést ve všech možných odvětvích home officy, reformovat za týden kontaktní školství na e-výuku a nařídit lidem extrémní množství času stráveného doma. Přináší ale i bizarní situace...
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: iStock

Dr. Corona bojuje proti koronaviru

Jména umí být problémem. Obzvláště pokud své pivo nazvete třeba Corona a příliš nepočítáte s tím, že vypukne globální pandemie koronaviru. Ponaučení? Pokud už teda chcete jet nějaký ten branding výrobku se světovým dosahem, raději se vyhněte všem možný názvům, které by jen trochu mohly globální apokalypsou zavánět. Na druhou stranu může jméno způsobit i netradiční ironickou situaci, třeba když v Indonésii prohlásili hlavním koordinátorem boje proti COVIDu doktora jménem Corona Rintawan.

Pornhub pro všechny 

Inu, Pornhub se toho nebál a už zveřejnil své "koronavirové" statistiky. Co si budem, audiovizuální byznys pro dospělé v těchto časech neuvěřitelně kvete. Lidé mají čas si vydechnout, načerpat inspirace a zažít jak jen lehce lechtivá dobrodružství, tak i zabrousit do tvrdších zákoutí internetu. Statistiky Pornhubu pak praví: "Ukázalo se, že jelikož lidé tráví více času doma, buďto v izolaci nebo na home officech, dochází ke zvýšení návštěvnosti Pornhubu. Celosvětová návštěvnost Pornhubu se zvýšila od obvyklého průměru o 11,6 %." Dvanáctého března, tedy v den, kdy Pornhub nabídl Italům prémiové účty zdarma, v Itálii návštěvnost vzrostla dokonce o 57 %. A abychom nezapomněli - Pornhub začal spolupracovat s O2 TV…

Foto: Pornhub.com

Hamáček je pán

Asi největším překvapením současné hygienicko-epidemiologické situace je ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Ať je to jak chce, nikdo nečekal, že se z Hámačka přes noc stane Superman v červeném svetru. Jednou snad děti uslyší bájné zkazky a pohádky o tom, jak Hamáčkův červený svetr odstartoval resustitaci ČSSD a porazil na Facebooku Marka Prchala. Takže Honzo, děkujeme za svetr a nebyl by odkaz i na něj?

Opičí hlad

A hladové opice v Thajsku zvyklé na turisty, kterých díky koronaviru razantně ubylo, shánějí jídlo všude možně. Otázkou je, co se stane s cestovních ruchem, až se do ulic vrátí lidé. Nebudou je chtít opice sežrat?

Video: Youtube.com
 

Právě se děje

Další zprávy