#podcast: Jobsession & Petr Mára: “Všichni dělají to samé. Najděte vlastní způsob"

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
1. 4. 2020 15:16
“Během dvou dní mi z kalendáře zmizely dvě třetiny práce domluvené práce,” popisuje hrdý freelancer, youtuber a technologický kouč Petr Mára realitu, která v těchto dnech potkala nejen jeho, ale i tisíce dalších lidí, zvyklých pracovat na volné noze. Čekat se založenýma rukama teď ale rozhodně nepomůže, a tak Petr radí zamakat a vymyslet plán B.
Foto: Lukáš Bíba

Život lidí se kvůli karanténním opatřením po celém světě přesunul na obrazovky monitorů. Dalo by se tedy říct, že pro Petra Máru, jehož příjmy jsou z části založeny na platformě Youtube, je dnes byznys v této situaci o poznání jednodušší? Jak sám říká, o transformaci do digitálu se teď snaží úplně každý, je proto důležité promyslet, jak tenhle krok udělat jinak než ostatní. 

Až když dáš cenovku na tvůj vlastní produkt, poznáš, jestli někoho doopravdy zajímá.

V mnoha ohledech může být složitá situace na pracovním trhu novou příležitostí. "Tohle je doba, na kterou budeme všichni vzpomínat jako na zlomovou. Věci se transformují, což bolí, pokud to ale člověk přijme tak, že tohle je zajímavá fáze, kdy se znova rozdávají karty, tak je dnešní situace bodem, ze kterého můžeme těžit celý další život," vysvětluje v novém dílu Jobession podcastu Petr Mára. 

V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, jak a kde se ve volných chvílích sebevzdělávat, nebo jak přistoupit ke změně povolání, pokud o ní právě teď uvažujete. Moderuje Jakub Buba Ouvín.

Foto: Lukáš Bíba

Jobsession

Jobsession obr do ramecku upr

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy