#podcast: Jobsession & Petr Mára: “Všichni dělají to samé. Najděte vlastní způsob"

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
1. 4. 2020 15:16
“Během dvou dní mi z kalendáře zmizely dvě třetiny práce domluvené práce,” popisuje hrdý freelancer, youtuber a technologický kouč Petr Mára realitu, která v těchto dnech potkala nejen jeho, ale i tisíce dalších lidí, zvyklých pracovat na volné noze. Čekat se založenýma rukama teď ale rozhodně nepomůže, a tak Petr radí zamakat a vymyslet plán B.
Foto: Lukáš Bíba

Život lidí se kvůli karanténním opatřením po celém světě přesunul na obrazovky monitorů. Dalo by se tedy říct, že pro Petra Máru, jehož příjmy jsou z části založeny na platformě Youtube, je dnes byznys v této situaci o poznání jednodušší? Jak sám říká, o transformaci do digitálu se teď snaží úplně každý, je proto důležité promyslet, jak tenhle krok udělat jinak než ostatní. 

Až když dáš cenovku na tvůj vlastní produkt, poznáš, jestli někoho doopravdy zajímá.

V mnoha ohledech může být složitá situace na pracovním trhu novou příležitostí. "Tohle je doba, na kterou budeme všichni vzpomínat jako na zlomovou. Věci se transformují, což bolí, pokud to ale člověk přijme tak, že tohle je zajímavá fáze, kdy se znova rozdávají karty, tak je dnešní situace bodem, ze kterého můžeme těžit celý další život," vysvětluje v novém dílu Jobession podcastu Petr Mára. 

V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, jak a kde se ve volných chvílích sebevzdělávat, nebo jak přistoupit ke změně povolání, pokud o ní právě teď uvažujete. Moderuje Jakub Buba Ouvín.

Foto: Lukáš Bíba

Jobsession

Jobsession obr do ramecku upr

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

 

Právě se děje

Další zprávy