#podcast: Jobsession: Jak se poprat se strachem a stresem radí kouč Jan Mühlfeit

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
5. 4. 2020 16:28
"Mít strach je v pořádku, je ale důležité se v něm nehrabat. Strach máme buď z něčeho, co už se stalo nebo z toho, co se možná stane v budoucnu," vysvětluje v novém dílu Jobsession kouč a mentor Jan Mühlfeit. Pokud se podle něj zvládnete soustředit jen na přítomnost, nemůžete mít strach – náš mozek není ani zdaleka multitaskingový a zvládne v jednu chvíli pracovat jen s jedinou informací.
Foto: Pracovna Aktuálně.cz

Jan Mühlfeit je jedním z nejznámějších osobnostních koučů a mentorů nejen u nás, ale i ve světě. Významnou část svého života sbíral cenné zkušenosti prací pro Microsoft, konkrétně přímo pro Billa Gatese. Na vysoké a náročné pozici se dostal až za hranu možností svého duševního zdraví - léčil se z deprese, o stresu a strachu má proto informace z první ruky. "Přirozeného stresu je dnes minimum, většinu si vytváříme naším životním stylem sami. Ale chemikálie, které se při stresu tvoří v našem těle, jsou úplně stejné ve chvíli, kdy na nás řve ze dvou metrů lev, i když si poslechneme nějakou negativní zprávu," popisuje host moderátora Kuby Ouvína.

Je úplně jedno, jestli je člověk ředitel firmy nebo vrcholový sportovec. Hlavy máme všichni stejné.

V pozitivním rozhovoru plném dobrých rad zmiňuje Jan Mühlfeit i to, že podobně složité situace, jako je současná koronavirová krize, můžou člověku pomoci udělat si lepší obrázek sám o sobě: "Šťastní a úspěšní lidé mají společné tři věci: ví, kdo jsou, co od života chtějí a umí udělat taková rozhodnutí, která jim umožní využít tohoto potenciálu k tomu, aby dosáhli svých cílů. Teď máme všichni čas nad tím přemýšlet."

V dalším dílu Jobsession z virtuálního on-line studia se mimo jiné dozvíte, jak správně zacházet s vaší myslí, jak ji stimulovat a odměňovat. Do Janových rukou se každý den svěřují profesionální sportovci i vrcholoví manažeři, jeho názory zajímají posluchače těch nejprestižnějších univerzit planety a trochu jeho know-how si teď můžete odnést i vy sami.

Foto: Pracovna Aktuálně.cz

Jobsession

Jobsession obr do ramecku upr

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

 

Právě se děje

Další zprávy