#podcast: Jobsession: Jak se poprat se strachem a stresem radí kouč Jan Mühlfeit

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
5. 4. 2020 16:28
"Mít strach je v pořádku, je ale důležité se v něm nehrabat. Strach máme buď z něčeho, co už se stalo nebo z toho, co se možná stane v budoucnu," vysvětluje v novém dílu Jobsession kouč a mentor Jan Mühlfeit. Pokud se podle něj zvládnete soustředit jen na přítomnost, nemůžete mít strach – náš mozek není ani zdaleka multitaskingový a zvládne v jednu chvíli pracovat jen s jedinou informací.
Foto: Pracovna Aktuálně.cz

Jan Mühlfeit je jedním z nejznámějších osobnostních koučů a mentorů nejen u nás, ale i ve světě. Významnou část svého života sbíral cenné zkušenosti prací pro Microsoft, konkrétně přímo pro Billa Gatese. Na vysoké a náročné pozici se dostal až za hranu možností svého duševního zdraví - léčil se z deprese, o stresu a strachu má proto informace z první ruky. "Přirozeného stresu je dnes minimum, většinu si vytváříme naším životním stylem sami. Ale chemikálie, které se při stresu tvoří v našem těle, jsou úplně stejné ve chvíli, kdy na nás řve ze dvou metrů lev, i když si poslechneme nějakou negativní zprávu," popisuje host moderátora Kuby Ouvína.

Je úplně jedno, jestli je člověk ředitel firmy nebo vrcholový sportovec. Hlavy máme všichni stejné.

V pozitivním rozhovoru plném dobrých rad zmiňuje Jan Mühlfeit i to, že podobně složité situace, jako je současná koronavirová krize, můžou člověku pomoci udělat si lepší obrázek sám o sobě: "Šťastní a úspěšní lidé mají společné tři věci: ví, kdo jsou, co od života chtějí a umí udělat taková rozhodnutí, která jim umožní využít tohoto potenciálu k tomu, aby dosáhli svých cílů. Teď máme všichni čas nad tím přemýšlet."

V dalším dílu Jobsession z virtuálního on-line studia se mimo jiné dozvíte, jak správně zacházet s vaší myslí, jak ji stimulovat a odměňovat. Do Janových rukou se každý den svěřují profesionální sportovci i vrcholoví manažeři, jeho názory zajímají posluchače těch nejprestižnějších univerzit planety a trochu jeho know-how si teď můžete odnést i vy sami.

Foto: Pracovna Aktuálně.cz

Jobsession

Jobsession obr do ramecku upr

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy