Faily Tales #10: Makyna: “I jedinou instastory ovlivňuješ lidi."

Natálie Pančochářová Natálie Pančochářová
27. 1. 2020 10:30
Zajímá se o lifestyle, kosmetiku, módu a v internetovém světě se pohybuje od svých 12 let. Jako ze spousty youtuberek se z ní stala influencerka a magazínem Forbes byla několikrát zařazena mezi 77 nejvlivnějších Čechů na internetu.
Foto: Studenta

Ředitelka na základce si ji a její mamku pozvala na kobereček, kde jim vysvětlovala, že by se Markéta měla přestat vystavovat na internetu a raději se učit. Kdyby ji tehdy poslechla, neměla by dnes základnu věrných fanoušků, kterých je více než 220 tisíc.

Ať si influenceři propagují jakoukoliv blbost, ale ať tu reklamu označí. Je to směšný!

Markéta Poláková nám prozradila, jak je to s agenturami, které youtubery a influencery zastupují i rozpovídala se i to tom, jestli mezi internetovými hvězdami může existovat přátelství, nebo pro sebe navzájem znamenají jen čísla.

Podle čeho vybírá firmy, se kterými uzavře spolupráci a stalo se jí někdy, že jí firma nechtěla zaplatit? Proč už nechodí na Youtubering a je podle ní v českém influencerském světě ještě místo pro nové tváře?

Foto: Veronika Vimmerová

Zajímají tě odpovědi (nejen) na tyhle otázky? Tak dávej play a užij si další díl podcastu Faily Tales.

Faily Tales

Faily Tales logo Pracovna upr

Na sociálních sítích všechno vypadá tak nějak jednodušeji - úspěšné účty sledují tisíce followers (včetně tebe), produkty a eventy jejich majitelů jsou okamžitě vyprodané. Jenže cesta na špici není zadarmo a už vůbec ne bez bouraček. Jak náročné je postavit vlastní sen na nohy a co všechno u toho nemusí jít podle plánu?

Podcast o tom, že kdo nic nezkazí, jako by nebyl, moderuje Natálie Pančochářová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Podnikatel Kmeť uspěl s žádostí o předčasné propuštění z vězení, žalobce hned podal stížnost

Soud vyhověl žádosti podnikatele Petera Kmetě o předčasné propuštění z vězení, kde si muž odpykává tříletý trest za pomoc k vytunelování firmy Oleo Chemical. Obchodní partner lobbisty Iva Rittiga a bývalý agent Státní bezpečnosti podle soudce splnil všechny zákonné podmínky pro podmíněné propuštění a s ohledem na presumpci neviny nelze přihlížet k tomu, že čelí dalším dvěma obžalobám.

Rozhodnutí není pravomocné, státní zástupce si proti němu ihned podal stížnost. Podnikatel tak prozatím zůstává za mřížemi.

Třiašedesátiletý Kmeť je obžalovaný i v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik. Dnes vyšlo najevo, že se ho týká i obžaloba z několikanásobné zpronevěry, která souvisí s pronájmem prostor v metru. Státní zástupce na soudce apeloval, ať muže nepouští na svobodu. "Z trestné činnosti měl nepochybně vysoké zisky. Nelze přehlédnout riziko jeho útěku, má k dispozici enormní finanční prostředky a kontakty," varoval.

Další zprávy