Pohybová hygiena půl zdraví, vol. 2: Zkuste dva velmi účinné cviky k uvolnění páteře

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
8. 4. 2020 11:23
Obývák přestavený v posilovnu a každé ráno 120 kliků? Ostřílení sportovci pokračují ve svém režimu i přes omezení pohybu. Co ale mají dělat lidi, pro které není ani v běžném životním nastavení představa ranního klusu nebo hodiny v propoceném triku v posilovně zrovna atraktivní? Na to jsme se zeptali fyzioterapeutů a trenérů z pražské Fyzio Gym Cooper.
Foto: Lukáš Bíba

Co je to pohybová hygiena?

Stejně jako jakákoliv jiná hygiena představuje i ta pohybová nějaký základ pro to, aby naše tělo fungovalo správně. K tomu patří například bezbolestná mobilita kloubů nebo celková fyzická stabilita. Abychom o nic z toho nepřišli, potřebujeme být aktivní. Základy toho, jak to udělat, jsme si představili už v prvním díle

Co byste měli vědět o Fyzio gym Cooper?

Tým Fyzio gym Cooper spojuje odborníky z oblasti fyzioterapie, fitness a sportu tak, aby svým zákazníkům zajistil komplexní péči v korekci držení těla jak při běžných denních aktivitách, tak při cvičení a sportu. Právě díky propojení třech oborů mají lekce Fyzio gym Cooper dlouhodobý efekt.

1. Pohyb = život

Největším problémem je neaktivita. A při neustálém, byť třeba správném, sezení nevyužíváme potenciál naší páteře. Jak jí to vykompenzovat? Dozvíte se v tomto tracku.

2. Otevřete se

A teď ke cvikům. Dostaňte páteř do napřímení a rotace. Otevřete přední stranu hrudníku a protáhněte si svaly tak, abyste vykompenzovali sezení u notebooku.

Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba

3. Zavzpomínejte na zimu

Na Andělíčkovi není nic složitého! Vlastně si stačí připomenout zimní radovánky. Jen postupujte podle Matějova návodu.

Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba

4. Pozor na chyby

Rotujte s Matějem tak, aby se vašim zádům krásně ulevilo. Ale pozor na chyby!

Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba
Foto: Lukáš Bíba
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy