Pohybová hygiena půl zdraví, vol. 1: Seďte i při home officu správně a bez bolesti

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
31. 3. 2020 10:52
Sezení v kanceláři nebo běhání při zařizování různých věcí je přece jen o něčem jiném než práce z domova. Tím spíš, když je náš pohyb venku omezen. Může tak dojít, nebo možná už došlo, k tomu, že se budete potýkat s úmornou bolestí zad. Zkuste tomu předejít! Trenér Martin Vanko z Fyzio gym Cooper vám poradí, jak na to.
Foto: Lukáš Bíba

Co je to pohybová hygiena?

Stejně jako jakákoliv jiná hygiena představuje i ta pohybová nějaký základ pro to, aby naše tělo fungovalo správně. K tomu patří například bezbolestná mobilita kloubů nebo celková fyzická stabilita. Abychom o nic z toho nepřišli, potřebujeme být aktivní.

Co byste měli vědět o Fyzio gym Cooper?

Tým Fyzio gym Cooper spojuje odborníky z oblasti fyzioterapie, fitness a sportu tak, aby svým zákazníkům zajistil komplexní péči v korekci držení těla jak při běžných denních aktivitách, tak při cvičení a sportu. Právě díky propojení třech oborů mají lekce Fyzio gym Cooper dlouhodobý efekt.

1. Adaptuj se, nebo zemři!

Naše pracovní podmínky se změnily a nám nezbývá, než se adaptovat. Proč je to pro naše tělo tak důležité?

Foto: Lukáš Bíba

2. Žádné negativní síly

Měli bychom sedět tak, aby na naše tělo působily negativní síly co možná nejméně. Proto bychom měli hledat adekvátní pozici pro tu kterou danou chvíli. Co to znamená? To vám objasní Martin Vanko.

Foto: Lukáš Bíba

3. Staré poučky zapomeňte

"Ramena dozadu a vypnout hruď" už dávno není univerzální návod na správné sezení. Na jak dlouho ale zaujmout pozici, ve které se cítíme dobře? A co je to izometrické napětí?

Foto: Lukáš Bíba

4. Zlo jménem konferenční stolek

Pracujete od konferenčního stolku v obýváku? Asi cítíte, že to není nejideálnější. Měli byste vědět, že pokud nevhodně zvolíte pracovní místo, žádné dobře míněné rady vás nezachrání.

Foto: Lukáš Bíba
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy