Pohybová hygiena půl zdraví, vol. 1: Seďte i při home officu správně a bez bolesti

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
31. 3. 2020 10:52
Sezení v kanceláři nebo běhání při zařizování různých věcí je přece jen o něčem jiném než práce z domova. Tím spíš, když je náš pohyb venku omezen. Může tak dojít, nebo možná už došlo, k tomu, že se budete potýkat s úmornou bolestí zad. Zkuste tomu předejít! Trenér Martin Vanko z Fyzio gym Cooper vám poradí, jak na to.
Foto: Lukáš Bíba

Co je to pohybová hygiena?

Stejně jako jakákoliv jiná hygiena představuje i ta pohybová nějaký základ pro to, aby naše tělo fungovalo správně. K tomu patří například bezbolestná mobilita kloubů nebo celková fyzická stabilita. Abychom o nic z toho nepřišli, potřebujeme být aktivní.

Co byste měli vědět o Fyzio gym Cooper?

Tým Fyzio gym Cooper spojuje odborníky z oblasti fyzioterapie, fitness a sportu tak, aby svým zákazníkům zajistil komplexní péči v korekci držení těla jak při běžných denních aktivitách, tak při cvičení a sportu. Právě díky propojení třech oborů mají lekce Fyzio gym Cooper dlouhodobý efekt.

1. Adaptuj se, nebo zemři!

Naše pracovní podmínky se změnily a nám nezbývá, než se adaptovat. Proč je to pro naše tělo tak důležité?

Foto: Lukáš Bíba

2. Žádné negativní síly

Měli bychom sedět tak, aby na naše tělo působily negativní síly co možná nejméně. Proto bychom měli hledat adekvátní pozici pro tu kterou danou chvíli. Co to znamená? To vám objasní Martin Vanko.

Foto: Lukáš Bíba

3. Staré poučky zapomeňte

"Ramena dozadu a vypnout hruď" už dávno není univerzální návod na správné sezení. Na jak dlouho ale zaujmout pozici, ve které se cítíme dobře? A co je to izometrické napětí?

Foto: Lukáš Bíba

4. Zlo jménem konferenční stolek

Pracujete od konferenčního stolku v obýváku? Asi cítíte, že to není nejideálnější. Měli byste vědět, že pokud nevhodně zvolíte pracovní místo, žádné dobře míněné rady vás nezachrání.

Foto: Lukáš Bíba
 

Právě se děje

Další zprávy