Užitečné softwary a kurzy, za které byste za normálních okolností museli platit

Andrea Soukupová Andrea Soukupová
1. 4. 2020 11:48
Ponorka postupně klepe na každé moukou zabarikádované dveře. My ale víme, jak s ní skoncovat! Přinášíme přehled užitečných aplikací a vyhlášených online kurzů. Dříve byly zpoplatněné, ale nyní jsou díky koronaviru a solidaritě poskytovatelů zdarma. Tak se vzdělávejte, využijte programy pro své podnikání nebo si jen tak kraťte volné chvíle. A nezapomeňte, že licence nebudou bezplatné napořád!
Foto: pexels.com

Pronto

Líbí se vám Slack, ale nepodnikáte? Pak je tu Pronto! Chatujte nebo klidně pořádejte hodinové dýchánky s vybranou společností a skleničkou v ruce. Po dobu koronaviru samozřejmě bez jakýchkoliv poplatků. Připravte si pořádný seznam a oslovujte spolužáky, spoluhráče ze sportovního týmu, zkrátka pracujte na své sociální bublině dřív, než vám v karanténě praskne.

Creative Cloud od Adobe

Vždycky vás lákal Photoshop, InDesign nebo další programy z balíčku Creative Cloud? Teď máte jedinečnou příležitost je otestovat! Společnost Adobe v reakci na situaci s koronavirem nabízí studentům dočasnou licenci, která platí do 31. května 2020, nebo do doby, než se vrátí do školy. Využijte volný čas, upravte si fotky z dovolených nebo Erasmu, vytvořte svůj první leták a vplujte do světa profesionálních programů. Pokud nestudujete, nezoufejte. PetaPixel připravil návod, jak získat dvouměsíční licenci i jako běžný uživatel.

Coursera

Naučte se další cizí jazyk, pronikněte do datové analytiky, marketingu, programování nebo dalších oblastí. S online kurzy od Coursera to není problém - takovou širokou škálu napříč různými obory byste hledali málokde. Spolupracuje s univerzitami z celého světa a předními společnostmi. Učit se tak můžete od profesorů ze Standfordu nebo odborníků z Googlu, IBM, SAP či L'Oréal. Stačí být studentem školy, která se registrovala jako dotknutá koronavirem. Nesplňujete tuto podmínku? Některé kurzy jsou přístupné pro všechny. Na ukázku jsme vybrali tyto:

Shutterstock

Vždycky se hodí profesionální fotky v nejlepší kvalitě. O tom ví své fotobanka Shutterstock, která nabízí balíček fotek zdarma. Tato forma pomoci je mířená pro podnikatele, nicméně stažení není omezeno přihlašovacími údaji, a tak fotky může získat prakticky kdokoliv.

Perlego

Bohaté Vánoce pro všechny studentské knihomoly přináší v nezvyklém časovém období Perlego! Pod imaginárním stromečkem vás čeká 300 000 dárečků v podobě online knih. Vyberte si ze známých titulů a šlápněte do domácího vzdělávání. Nevíte, kde začít? Mrkněte na doporučení Perlego odborníků, kteří vybrali inspirující kombinace pro různé čtenáře. Je jen na vás, jestli po karanténě vyjdete jako silný leader nebo třeba charismatický prezentátor, který ví, jak přímo zhypnotizovat publikum.

Freelo

Pokud si nevíte rady s každodenní pracovní agendou a ještě máte v týmu někoho stejně technicky a jazykově nadaného jako je vaše babička, chňapněte po Freelu. Je v češtině, je jednoduché, přehledné a na 6 měsíců zdarma. Oproti jiným aplikacím sleduje čas a náklady nad každým úkolem, které porovnává se zadaným rozpočtem (a musíte uznat, že babičky jsou ve spoření fakt kapacity). Ulevte si v oblasti projektového řízení a mějte jistotu, že se v tom zorientuje každý kolega.

Video: Youtube.com

Zoho

Hodily by se vám aplikace, které zjednoduší práci z domu? Na to mysleli v Zoho a sestavili přesně pro tento účel balíček 11 aplikací - pro online schůzky, školení, správu projektů i každodenní potřeby ve formě textového editoru, tabulek a prezentací. Užívejte bezplatně do 1. července 2020.

3CX

Oceníte při podnikání softwarovou telefonní ústřednu? Využijte 3CX na otevřené platformě bezplatně po dobu tří let. Ústředna pracuje s oblíbenými IP telefony a SIP trunky, a to jak v on-premise, tak v cloudu.

 

Právě se děje

Další zprávy