Baví tě technologie? Podílej se na budoucnosti dopravy!

Pracovna - za podpory: Škoda Auto logo
1. 12. 2018 20:04
Automobilový průmysl zažívá obrovský rozmach. Čím dál častěji tak můžete slyšet skloňovat pojmy jako konektivita, elektromobilita nebo autonomní řízení. Proč se tedy nevydat pokroku naproti? A jak by se vám líbilo mít tu moc ho rovnou popostrčit kupřed? Jak nastartovat kariéru v tomto průmyslu se dozvíte od Matěje Choura, Recruiter Managera ze ŠKODA AUTO.
Video: Lokace: Pivo Karlín

Automobily se vyvíjí a s nimi i velká jména jako je ŠKODA AUTO. Aby to tak bylo i nadále, potřebuje česká automobilka především šikovné lidi, kteří zvládnou udržet prst na tepu rychle se vyvíjejících trendů automobilového průmyslu. Proto nabízí studentům, absolventům i nadaným odborníkům z oblasti technologií příležitost získat svůj dreamjob. 

Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)

Zkoušejte, trénujte, cestujte

Výhoda velké společnosti mimo jiné benefity spočívá v tom, že pokud po pár měsících zjistíte, že vám práce na té které pozici nesedí, máte za určitých podmínek možnost přesídlení na jiné oddělení a zjistit, jestli tady je to to pravé. Čerství absolventi mají možnost získat zkušenosti v Trainee programu automobilky.

ŠKODA AUTO

Mladoboleslavská Škodovka intenzivně pracuje nejen na zabezpečení aut budoucnosti, ke kterému se jim hodí schopní ajťáci, ale třeba i na vývoji nových a lepších elektromobilů, kde se zase neztratí žádná chytrá technická hlava. Pokud vás svět automotive láká a ještě jste nezjistili, kde konkrétně v něm můžete najít uplatnění, doporučujeme mrknout na skoda-kariera.cz. V Mladé Boleslavi taky tradičně nabízejí dost zajímavé stáže, kdybyste na úvod tak úplně nevěděli kudy.

Ve firmě se navíc nezdráháme posílat své trainee a zaměstnance do zahraničí. Díky práci se tak můžete podívat do Číny, Ruska nebo třeba Indie. Financování pracovních cest do zahraničí považuje za velkou investici do své společnosti i celého oboru. Pokud milujete cestování, jde o win-win situaci na oboustranách!

Reálné projekty i práce na dálku

Jednoznačným argumentem pro stáž ve Škodovce je i fakt, že automobilka nechává své svěřence si všechno osahat. Studenty totiž pouští k reálným projektům. Sami tak mají možnost se podílet na vylepšování procesů, u kterých nepracují jen na vychytávkách na teoretické rovině, ale na skutečných projektech se skutečnými dopady.

Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)
Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)

Litujete, že nejste z Mladé Boleslavi, kde automobilka sídlí, a jejího okolí? Nevěšte hlavu. Ať už tento článek čtete v Ostravě, Praze nebo třeba Brně, vaše šance získat tu práci nebo odborný dozor nad svou závěrečnou prací se tím nijak nesnižují. ŠKODA AUTO disponuje ubytovnou, ze které se může například na tři dny, kdy tu potřebujete být, stát váš domov. Všechno je totiž především o domluvě. U některých pracovních pozic můžete využít i možnosti vzít si homeoffice nebo konzultovat práci s vedoucím na dálku.

A jak se připravit k pohovoru? Úplně vám stačí pozitivní naladění a slušné oblečení. Formou společného dialogu pak zjistíte, jestli jejich požadavky a vaše očekávání potkávají někde uprostřed.

Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)
Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 3 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy