Baví tě technologie? Podílej se na budoucnosti dopravy!

Pracovna - za podpory: Škoda Auto logo
1. 12. 2018 20:04
Automobilový průmysl zažívá obrovský rozmach. Čím dál častěji tak můžete slyšet skloňovat pojmy jako konektivita, elektromobilita nebo autonomní řízení. Proč se tedy nevydat pokroku naproti? A jak by se vám líbilo mít tu moc ho rovnou popostrčit kupřed? Jak nastartovat kariéru v tomto průmyslu se dozvíte od Matěje Choura, Recruiter Managera ze ŠKODA AUTO.
Video: Lokace: Pivo Karlín

Automobily se vyvíjí a s nimi i velká jména jako je ŠKODA AUTO. Aby to tak bylo i nadále, potřebuje česká automobilka především šikovné lidi, kteří zvládnou udržet prst na tepu rychle se vyvíjejících trendů automobilového průmyslu. Proto nabízí studentům, absolventům i nadaným odborníkům z oblasti technologií příležitost získat svůj dreamjob. 

Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)

Zkoušejte, trénujte, cestujte

Výhoda velké společnosti mimo jiné benefity spočívá v tom, že pokud po pár měsících zjistíte, že vám práce na té které pozici nesedí, máte za určitých podmínek možnost přesídlení na jiné oddělení a zjistit, jestli tady je to to pravé. Čerství absolventi mají možnost získat zkušenosti v Trainee programu automobilky.

ŠKODA AUTO

Mladoboleslavská Škodovka intenzivně pracuje nejen na zabezpečení aut budoucnosti, ke kterému se jim hodí schopní ajťáci, ale třeba i na vývoji nových a lepších elektromobilů, kde se zase neztratí žádná chytrá technická hlava. Pokud vás svět automotive láká a ještě jste nezjistili, kde konkrétně v něm můžete najít uplatnění, doporučujeme mrknout na skoda-kariera.cz. V Mladé Boleslavi taky tradičně nabízejí dost zajímavé stáže, kdybyste na úvod tak úplně nevěděli kudy.

Ve firmě se navíc nezdráháme posílat své trainee a zaměstnance do zahraničí. Díky práci se tak můžete podívat do Číny, Ruska nebo třeba Indie. Financování pracovních cest do zahraničí považuje za velkou investici do své společnosti i celého oboru. Pokud milujete cestování, jde o win-win situaci na oboustranách!

Reálné projekty i práce na dálku

Jednoznačným argumentem pro stáž ve Škodovce je i fakt, že automobilka nechává své svěřence si všechno osahat. Studenty totiž pouští k reálným projektům. Sami tak mají možnost se podílet na vylepšování procesů, u kterých nepracují jen na vychytávkách na teoretické rovině, ale na skutečných projektech se skutečnými dopady.

Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)
Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)

Litujete, že nejste z Mladé Boleslavi, kde automobilka sídlí, a jejího okolí? Nevěšte hlavu. Ať už tento článek čtete v Ostravě, Praze nebo třeba Brně, vaše šance získat tu práci nebo odborný dozor nad svou závěrečnou prací se tím nijak nesnižují. ŠKODA AUTO disponuje ubytovnou, ze které se může například na tři dny, kdy tu potřebujete být, stát váš domov. Všechno je totiž především o domluvě. U některých pracovních pozic můžete využít i možnosti vzít si homeoffice nebo konzultovat práci s vedoucím na dálku.

A jak se připravit k pohovoru? Úplně vám stačí pozitivní naladění a slušné oblečení. Formou společného dialogu pak zjistíte, jestli jejich požadavky a vaše očekávání potkávají někde uprostřed.

Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)
Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký úřad chce zablokovat převzetí Activision Blizzard Microsoftem

Americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, s jejíž pomocí se snaží zablokovat převzetí společnosti Activision Blizzard firmou Microsoft. Americký úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Transakce by podle něj mohla poškodit hospodářskou soutěž. Hloubkové vyšetřování fúze, která má být největším převzetím v herním odvětví, před měsícem zahájila ze stejného důvodu i Evropská komise. Microsoft se hodlá proti kroku FTC bránit u soudu.

Microsoft v lednu oznámil, že koupí za 68,7 miliardy dolarů (necelých 1,6 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Tato firma stojí například za hrami Call of Duty či Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu. Po dokončení transakce by Microsoft byl třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony. Právě Sony transakce silně kritizuje.

Prezident Microsoftu Brad Smith uvedl, že společnost se bude proti kroku FTC bránit u soudu. Úřad uvedl, že Microsoft už v minulosti koupil cenný herní obsah a využil toho k potlačení konkurence ostatních konzolí. Microsoft je známý zejména díky operačnímu systému Windows a herním konzolím Xbox.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Evropská centrální banka vyzvala k přepracování navrhovaných pravidel EU k omezení cen plynu

Navrhovaná pravidla Evropské unie k omezení růstu cen zemního plynu by mohla ohrozit finanční stabilitu v eurozóně a je zapotřebí je přepracovat. Uvedla to podle agentury Reuters Evropská centrální banka (ECB) ve svém oficiálním stanovisku. Varovala, že ačkoliv cílem pravidel je omezení mimořádných výkyvů cen plynu, jejich výsledkem by mohl být přesný opak.

Sjednotit pohled zatím rozdělených zemí Evropské unie na možné zavedení cenového stropu pro případ výrazného zdražení plynu se v těchto dnech pokouší české předsednictví bloku. Skupina zemí v čele s Německem stále dává najevo nesouhlas s jakýmkoli omezováním cen.

Podle diplomatů proto není vyloučeno, že se na mimořádném jednání ministrů energetiky příští úterý dohodu opět nepovede uzavřít. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že podle jejího přesvědčení se do konce roku země na podobě stropu shodnou.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americká Sněmovna reprezentantů schválila rekordní rozpočet na obranu. Na vojenské výdaje půjde 858 miliard dolarů

Americká Sněmovna reprezentantů ve čtvrtek většinou 350 ku 80 hlasům schválila návrh obranného rozpočtu na příští rok v rekordní výši 858 miliard dolarů (asi 19,8 bilionu korun), což je o 45 miliard více, než navrhoval prezident Joe Biden, píše agentura AP. Rozpočet počítá s rozšířením bezpečnostní spolupráce s Tchaj-wanem a další pomocí pro Ukrajinu. O návrhu zákona bude dále hlasovat Senát.

Návrh rozpočtu vyhrazuje 11,5 miliardy dolarů (asi 265 miliard korun) na nové investice do takzvané iniciativy tichomořského odstrašení a deset miliard dolarů (asi 230 miliard korun) na rozvoj bezpečnostní spolupráce s Tchaj-wanem v příštích pěti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy