Mimořádná zpráva

Baví tě technologie? Podílej se na budoucnosti dopravy!

Pracovna - za podpory: Škoda Auto logo
1. 12. 2018 20:04
Automobilový průmysl zažívá obrovský rozmach. Čím dál častěji tak můžete slyšet skloňovat pojmy jako konektivita, elektromobilita nebo autonomní řízení. Proč se tedy nevydat pokroku naproti? A jak by se vám líbilo mít tu moc ho rovnou popostrčit kupřed? Jak nastartovat kariéru v tomto průmyslu se dozvíte od Matěje Choura, Recruiter Managera ze ŠKODA AUTO.
Video: Lokace: Pivo Karlín

Automobily se vyvíjí a s nimi i velká jména jako je ŠKODA AUTO. Aby to tak bylo i nadále, potřebuje česká automobilka především šikovné lidi, kteří zvládnou udržet prst na tepu rychle se vyvíjejících trendů automobilového průmyslu. Proto nabízí studentům, absolventům i nadaným odborníkům z oblasti technologií příležitost získat svůj dreamjob. 

Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)

Zkoušejte, trénujte, cestujte

Výhoda velké společnosti mimo jiné benefity spočívá v tom, že pokud po pár měsících zjistíte, že vám práce na té které pozici nesedí, máte za určitých podmínek možnost přesídlení na jiné oddělení a zjistit, jestli tady je to to pravé. Čerství absolventi mají možnost získat zkušenosti v Trainee programu automobilky.

ŠKODA AUTO

Mladoboleslavská Škodovka intenzivně pracuje nejen na zabezpečení aut budoucnosti, ke kterému se jim hodí schopní ajťáci, ale třeba i na vývoji nových a lepších elektromobilů, kde se zase neztratí žádná chytrá technická hlava. Pokud vás svět automotive láká a ještě jste nezjistili, kde konkrétně v něm můžete najít uplatnění, doporučujeme mrknout na skoda-kariera.cz. V Mladé Boleslavi taky tradičně nabízejí dost zajímavé stáže, kdybyste na úvod tak úplně nevěděli kudy.

Ve firmě se navíc nezdráháme posílat své trainee a zaměstnance do zahraničí. Díky práci se tak můžete podívat do Číny, Ruska nebo třeba Indie. Financování pracovních cest do zahraničí považuje za velkou investici do své společnosti i celého oboru. Pokud milujete cestování, jde o win-win situaci na oboustranách!

Reálné projekty i práce na dálku

Jednoznačným argumentem pro stáž ve Škodovce je i fakt, že automobilka nechává své svěřence si všechno osahat. Studenty totiž pouští k reálným projektům. Sami tak mají možnost se podílet na vylepšování procesů, u kterých nepracují jen na vychytávkách na teoretické rovině, ale na skutečných projektech se skutečnými dopady.

Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)
Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)

Litujete, že nejste z Mladé Boleslavi, kde automobilka sídlí, a jejího okolí? Nevěšte hlavu. Ať už tento článek čtete v Ostravě, Praze nebo třeba Brně, vaše šance získat tu práci nebo odborný dozor nad svou závěrečnou prací se tím nijak nesnižují. ŠKODA AUTO disponuje ubytovnou, ze které se může například na tři dny, kdy tu potřebujete být, stát váš domov. Všechno je totiž především o domluvě. U některých pracovních pozic můžete využít i možnosti vzít si homeoffice nebo konzultovat práci s vedoucím na dálku.

A jak se připravit k pohovoru? Úplně vám stačí pozitivní naladění a slušné oblečení. Formou společného dialogu pak zjistíte, jestli jejich požadavky a vaše očekávání potkávají někde uprostřed.

Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)
Foto: Lukáš Oujeský (Pivo Karlín)
 

Právě se děje

před 13 minutami

Chlapík z Ottawy posílil Spartu, dohodl se na měsíc

Hokejový útočník Filip Chlapík, který dosud působil v Ottawě v NHL a na její farmě v Belleville v AHL, posílil pražskou Spartu. Dohodl se na měsíční výpomoci a bude hrát už dnes v předehrávce 19. kola extraligy na ledě Liberce. Třiadvacetiletému rodákovi z Prahy skončila se Senators tříletá nováčkovská smlouva a může se stát 9. října chráněným volný hráčem.

"Jeho hlavní charakteristika mluví za sebe - je to sparťan hrající v NHL. Navíc stále mladý kluk. Po odchodu Marka Kvapila se nám v útoku uvolnilo místo, Filip může zvýšit konkurenci v elitních formacích," řekl klubovému webu sportovní manažer Sparty Petr Ton.

před 18 minutami

Počet zásilek z e-shopů stoupl v září až o polovinu oproti předchozím měsícům

Počet doručených zásilek z tuzemských internetových obchodů se v září proti předchozím měsícům zvýšil až o polovinu. Meziročně se nárůst pohybuje řádově v desítkách procent. Vyplývá to z informací doručovatelských firem a e-shopů.

Česká pošta podle Iva Vysoudila z tiskového oddělení eviduje růst počtu doručovaných balíků jak na týdenní, tak i roční bázi. Meziroční nárůst je podle něj od začátku roku o zhruba 11 procent. Pošta kvůli tomu buduje síť specializovaných výdejních a podacích míst, tzv. Balíkoven. Ze současných 800 se chce na konci roku dostat na 1500.

"Nárůst počtu zásilek je obrovský. Rekordním dnem bylo úterý 22. září, kdy jsme za jediný den přepravili téměř 223 000 zásilek, zatímco během roku je to v průměru 150 000. V meziročním srovnání jde o 120 procentní nárůst," uvedla zakladatelka služby Zásilkovna Simona Kijonková. Důvodem je podle ní rostoucí obliba Zásilkovny, ale i růst elektronického obchodu jako celku. Celkové tržby e-shopů by podle ní letos měly přesáhnout 200 miliard Kč.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spenglerův pohár se kvůli koronaviru hrát nebude

Letošní 94. ročník Spenglerova poháru v Davosu byl kvůli pandemii koronaviru zrušen. Nejstaršího klubového turnaje světa se na konci prosince měli zúčastnit i hokejisté Sparty. Od prvního ročníku konaného v roce 1923 se nebude hrát teprve popáté. Neuskutečnil se také v letech 1939, 1940, 1949 a 1956.

Hrát se mělo tradičně od 26. do 31. prosince. Sparta byla zařazena mezi šestici startujících vedle pořádajícího Davosu a tradičního účastníka Kanady. Dalšími měly být jiný švýcarský celek Ambri-Piotta, finská KooKoo Kouvola a ruský tým Ak Bars Kazaň.

Sparta prestižní turnaj dvakrát vyhrála (1962 a 1963) a měla na něm startovat poprvé od roku 2010. Českou extraligu v minulých dvou ročnících zastupoval Třinec, který loni postoupil do finále.

před 1 hodinou

Bývalý poslanec ČSSD Foldyna se stal členem hnutí SPD

Bývalý poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se stal členem hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), do jehož poslaneckého klubu vstoupil v dubnu. Na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny to řekl předseda hnutí Tomio Okamura. Od sociálních demokratů Foldyna odešel na konci února. Za SPD také kandiduje v blížících se krajských volbách v Ústeckém kraji, je na třetím místě listiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy