“Box je cesta smíru a pokory,” říká trenér Daniel Vencl. Zacvičte si s ním!

Pavla Gabrhelíková Pavla Gabrhelíková
29. 4. 2020 20:55
Bezmála dvacet let se věnuje boxu, vede největší dětský oddíl tohoto odvětví v ČR a na FB stránkách své tělocvičny Boxing Poděbrady streamuje trénink pro všechny, kdo se chtějí udržet v kondici. To je Daniel Vencl. “Je doba, kdy si musíme pomáhat. Jako každý trenér jsem přišel o 100 % obživy, o 100 % výdělku, ale i tak cítím povinnost udržet veřejnost v pohybovém režimu,” vysvětluje své počínání.
Foto: Michal Vinecký

Jeho online tréninky zahrnují rozcvičku, práci s tenisovým míčkem, základy techniky boxu, kondiční cvičení (známé jako Cross Training) a závěrečný strečink. Dan průběžně všechno vysvětluje a cvičící povzbuzuje, zkrátka jako při skutečném tréninku. "Cvičení je cílené hlavně na začátečníky. Pokročilí cvičenci vždy dostanou informaci, co mohou dělat, a nováčky učím techniku, dýchání, vysvětluji jim důvody i účinnost jednotlivých úderů," doplňuje.

Možná se vám zdá box drsný nebo nevhodný jako sport pro děti. Dan to ale vnímá jinak: "Doba, kdy box dělali jen děti z nižší a střední společenské třídy, už je dávno pryč. Trénuji děti lékařů, právníků, ředitelů… Box je braný jako příprava do tvrdého života, jako komplexní cvičení těla a díky boxu získávají děti zodpovědnost a zlepšují své chování."

Zacvičte si s Danem i vy ve videu, které vzniklo speciálně pro Pracovnu!

Video: Youtube.com

"Box je cesta smíru a pokory. Vyhrajete? Prohrajete? Vždy s respektem k soupeři, vždy mu podáte ruku, podíváte se mu do očí a přijmete výsledek. Vždy si z boje odnesete zkušenosti a poučíte se z chyb. To je fair-play, to je box," tvrdí. 

Zároveň vysvětluje, proč dává lekce na Facebooku Boxing Poděbrady zdarma. "V Poděbradech jsou lidé, kteří zdarma šijí roušky, zdarma pomáhají seniorům a ukazují, že mají srdce na pravém místě. Já dělám jen to, čemu se věnuji celý život, a posílám to dál. Lidé mi platí poděkováním, lajky na Facebooku či instagramu, SMSkami a pozitivními komentáři. A proto to dělám rád."

Foto: Michal Vinecký
 

Právě se děje

před 26 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy