Hororová vztahovka
Netflix začal zveřejňovat žebříčky oblíbenosti svých děl v různých zemích. Přímo v aplikaci či chytré televizi se tak můžete podívat, co v naší republice aktuálně frčí - a v poslední době to je šílená reality show s názvem Láska je slepá. Pod hávem sociálního experimentu se skrývá naleštěná bizarnost, v níž se po pouhých několika dnech známosti musejí lidé rozhodnout, zdali si svůj nově objevený protějšek chtějí vzít - a to, aniž by se jedinkrát viděli! Ano, jedenáctidílná série se snaží tvářit, že hledá odpověď na otázku, zdali se do sebe lidé mohou zamilovat pouze díky povídání a vzdálenému poznávání, ve skutečnosti se však samozřejmě jedná o další způsob, jak zrůdností-chtivým divákům naservírovat další pasení se na lidské hlouposti. Takže, pojďte se dle libosti dívat taky!
Sex a sci-fi
Nerad tu zmiňuji nové série už zavedených značek, raději se zaměřuji na produkty nové - ale tentokrát nejde jinak. S velkou spokojeností se totiž setkává druhá řada Sex Education, netflixovské komediální série o problémech dospívání, jež jsou patrné už z názvu. Stejně tak se na HBO GO rozjela už třetí série podvratné sci-fi Westworld, která v uplynulých letech stihla nasbírat opravdu hodně fanoušků. Takže obě nejpopulárnější streamovací platformy mají rozjeté jedny ze svých vlajkových lodí, což za pozornost rozhodně stojí…
Drsný Marky Mark je zpátky
Fandy akčního výplachu jistě potěší i další, už pátá spolupráce Petera Berga s Markem Wahlbergem. Pravověrný milovník výbuchů a všeho typu Berg tentokrát navazuje na tradici devadesátkových akčňáků a jeho dvorní herec Wahlberg u toho samozřejmě nesmí chybět. Po fajn kusech jako Den patriotů či Deepwater Horizon využil Berg tentokrát literárních inspirací a přivedl na obrazovky televizí postavu detektiva Spensera, který se po několika letech ve vězení vrací k tomu, co umí nejlépe - znepříjemňovat život zločincům. Zní to jako béčko, a přesně to to taky je; ale Bergova režie má pořád styl a z Wahlberga dokáže i kus charismatu vytřískat. Spravedlnost podle Spensera můžete sledovat na Netflixu.
Drsná podívaná do těžkých časů
Zní to až neuvěřitelně, ale koncem ledna se na Netflixu objevila Globální pandemie, šestidílná série o hrozbách chřipkové epidemie. Ano, akorát v době, kdy celý svět začal brát hrozbu čínského koronaviru skutečně vážně, mohli jsme sledovat dokument o ptačí chřipce - jak vznikla, jak s ní vědci bojují a jak se jí můžeme bránit. Spousta otázek "jak", ale dočkáme se i několika odpovědí. Každopádně timing v tomto případě zafungoval geniálně, a tak se můžeme trochu inspirovat jednou děsivou událostí minulosti, kterou lidstvo přečkalo.
Tím se dostáváme ke katastrofickým filmům, které si můžete v těchto dnech bez omezení pouštět - a v mezičase si připomenout třeba nějaké ty skutečně toxické hudební hity. Na Netflixu se nabízí třeba 2012, epopej Rolanda Emmericha o ekologické apokalypse, nebo nedoceněná Světová válka Z, v níž se Brad Pitt snaží zabránit celosvětové zombie pandemii. Útok mimozemšťanů a život v nedobrovolné karanténě připomene Tiché místo, jehož druhý díl se už už chystal do kin, ale nakonec musel být o pár měsíců odložen. Novinkou je Krvavá jízda, šestidílná norská antologie složená z hororových a pořádně kečupových příběhů.
HBO GO zase nabízí klasiku klasik - hvězdně obsazený Armagedon. Navíc můžete omrknout i multidimenzionální jízdu Země zítřka s Georgem Cloonem nebo Keanu Reevese jako dobrosrdečného mimozemšťana varujícího před globální katastrofou ve Dni, kdy se zastavila Země. Z opačného konce spektra jsou zase Netflixem nedávno zakoupené poklady japonského animačního studia Ghibli, které díky procítěným hitům jako Princezna Mononoke či Cesta do neznáma opět dokážou zaujmout děti i dospělé. Pojďme tuto těžkou dobu přežít v co největší filmové a seriálové pohodě!