Co streamovat po práci? Máme pro vás březnové novinky na HBO a Netflixu!

Mojmír Sedláček Mojmír Sedláček
16. 3. 2020 9:42
Kdy, když ne teď? Ano, vzhledem k zákazu kin a omezení většiny dalších možností běžné zábavy se streamovací platformy stávají jednou z mála radovánek, které nám ještě zůstaly. Co bychom na nich neměli minout?
Foto: Unsplash.com

Hororová vztahovka

Netflix začal zveřejňovat žebříčky oblíbenosti svých děl v různých zemích. Přímo v aplikaci či chytré televizi se tak můžete podívat, co v naší republice aktuálně frčí - a v poslední době to je šílená reality show s názvem Láska je slepá. Pod hávem sociálního experimentu se skrývá naleštěná bizarnost, v níž se po pouhých několika dnech známosti musejí lidé rozhodnout, zdali si svůj nově objevený protějšek chtějí vzít - a to, aniž by se jedinkrát viděli! Ano, jedenáctidílná série se snaží tvářit, že hledá odpověď na otázku, zdali se do sebe lidé mohou zamilovat pouze díky povídání a vzdálenému poznávání, ve skutečnosti se však samozřejmě jedná o další způsob, jak zrůdností-chtivým divákům naservírovat další pasení se na lidské hlouposti. Takže, pojďte se dle libosti dívat taky!

Video: Youtube.com

Sex a sci-fi

Nerad tu zmiňuji nové série už zavedených značek, raději se zaměřuji na produkty nové - ale tentokrát nejde jinak. S velkou spokojeností se totiž setkává druhá řada Sex Education, netflixovské komediální série o problémech dospívání, jež jsou patrné už z názvu. Stejně tak se na HBO GO rozjela už třetí série podvratné sci-fi Westworld, která v uplynulých letech stihla nasbírat opravdu hodně fanoušků. Takže obě nejpopulárnější streamovací platformy mají rozjeté jedny ze svých vlajkových lodí, což za pozornost rozhodně stojí…

Video: Youtube.com

Drsný Marky Mark je zpátky

Fandy akčního výplachu jistě potěší i další, už pátá spolupráce Petera Berga s Markem Wahlbergem. Pravověrný milovník výbuchů a všeho typu Berg tentokrát navazuje na tradici devadesátkových akčňáků a jeho dvorní herec Wahlberg u toho samozřejmě nesmí chybět. Po fajn kusech jako Den patriotů či Deepwater Horizon využil Berg tentokrát literárních inspirací a přivedl na obrazovky televizí postavu detektiva Spensera, který se po několika letech ve vězení vrací k tomu, co umí nejlépe - znepříjemňovat život zločincům. Zní to jako béčko, a přesně to to taky je; ale Bergova režie má pořád styl a z Wahlberga dokáže i kus charismatu vytřískat. Spravedlnost podle Spensera můžete sledovat na Netflixu.

Video: Youtube.com

Drsná podívaná do těžkých časů

Zní to až neuvěřitelně, ale koncem ledna se na Netflixu objevila Globální pandemie, šestidílná série o hrozbách chřipkové epidemie. Ano, akorát v době, kdy celý svět začal brát hrozbu čínského koronaviru skutečně vážně, mohli jsme sledovat dokument o ptačí chřipce - jak vznikla, jak s ní vědci bojují a jak se jí můžeme bránit. Spousta otázek "jak", ale dočkáme se i několika odpovědí. Každopádně timing v tomto případě zafungoval geniálně, a tak se můžeme trochu inspirovat jednou děsivou událostí minulosti, kterou lidstvo přečkalo.

Video: Youtube.com

Tím se dostáváme ke katastrofickým filmům, které si můžete v těchto dnech bez omezení pouštět - a v mezičase si připomenout třeba nějaké ty skutečně toxické hudební hity. Na Netflixu se nabízí třeba 2012, epopej Rolanda Emmericha o ekologické apokalypse, nebo nedoceněná Světová válka Z, v níž se Brad Pitt snaží zabránit celosvětové zombie pandemii. Útok mimozemšťanů a život v nedobrovolné karanténě připomene Tiché místo, jehož druhý díl se už už chystal do kin, ale nakonec musel být o pár měsíců odložen. Novinkou je Krvavá jízda, šestidílná norská antologie složená z hororových a pořádně kečupových příběhů.

HBO GO zase nabízí klasiku klasik - hvězdně obsazený Armagedon. Navíc můžete omrknout i multidimenzionální jízdu Země zítřka s Georgem Cloonem nebo Keanu Reevese jako dobrosrdečného mimozemšťana varujícího před globální katastrofou ve Dni, kdy se zastavila Země. Z opačného konce spektra jsou zase Netflixem nedávno zakoupené poklady japonského animačního studia Ghibli, které díky procítěným hitům jako Princezna Mononoke či Cesta do neznáma opět dokážou zaujmout děti i dospělé. Pojďme tuto těžkou dobu přežít v co největší filmové a seriálové pohodě!

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 4 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy