Co streamovat po práci? Máme pro vás březnové novinky na HBO a Netflixu!

Mojmír Sedláček Mojmír Sedláček
16. 3. 2020 9:42
Kdy, když ne teď? Ano, vzhledem k zákazu kin a omezení většiny dalších možností běžné zábavy se streamovací platformy stávají jednou z mála radovánek, které nám ještě zůstaly. Co bychom na nich neměli minout?
Foto: Unsplash.com

Hororová vztahovka

Netflix začal zveřejňovat žebříčky oblíbenosti svých děl v různých zemích. Přímo v aplikaci či chytré televizi se tak můžete podívat, co v naší republice aktuálně frčí - a v poslední době to je šílená reality show s názvem Láska je slepá. Pod hávem sociálního experimentu se skrývá naleštěná bizarnost, v níž se po pouhých několika dnech známosti musejí lidé rozhodnout, zdali si svůj nově objevený protějšek chtějí vzít - a to, aniž by se jedinkrát viděli! Ano, jedenáctidílná série se snaží tvářit, že hledá odpověď na otázku, zdali se do sebe lidé mohou zamilovat pouze díky povídání a vzdálenému poznávání, ve skutečnosti se však samozřejmě jedná o další způsob, jak zrůdností-chtivým divákům naservírovat další pasení se na lidské hlouposti. Takže, pojďte se dle libosti dívat taky!

Video: Youtube.com

Sex a sci-fi

Nerad tu zmiňuji nové série už zavedených značek, raději se zaměřuji na produkty nové - ale tentokrát nejde jinak. S velkou spokojeností se totiž setkává druhá řada Sex Education, netflixovské komediální série o problémech dospívání, jež jsou patrné už z názvu. Stejně tak se na HBO GO rozjela už třetí série podvratné sci-fi Westworld, která v uplynulých letech stihla nasbírat opravdu hodně fanoušků. Takže obě nejpopulárnější streamovací platformy mají rozjeté jedny ze svých vlajkových lodí, což za pozornost rozhodně stojí…

Video: Youtube.com

Drsný Marky Mark je zpátky

Fandy akčního výplachu jistě potěší i další, už pátá spolupráce Petera Berga s Markem Wahlbergem. Pravověrný milovník výbuchů a všeho typu Berg tentokrát navazuje na tradici devadesátkových akčňáků a jeho dvorní herec Wahlberg u toho samozřejmě nesmí chybět. Po fajn kusech jako Den patriotů či Deepwater Horizon využil Berg tentokrát literárních inspirací a přivedl na obrazovky televizí postavu detektiva Spensera, který se po několika letech ve vězení vrací k tomu, co umí nejlépe - znepříjemňovat život zločincům. Zní to jako béčko, a přesně to to taky je; ale Bergova režie má pořád styl a z Wahlberga dokáže i kus charismatu vytřískat. Spravedlnost podle Spensera můžete sledovat na Netflixu.

Video: Youtube.com

Drsná podívaná do těžkých časů

Zní to až neuvěřitelně, ale koncem ledna se na Netflixu objevila Globální pandemie, šestidílná série o hrozbách chřipkové epidemie. Ano, akorát v době, kdy celý svět začal brát hrozbu čínského koronaviru skutečně vážně, mohli jsme sledovat dokument o ptačí chřipce - jak vznikla, jak s ní vědci bojují a jak se jí můžeme bránit. Spousta otázek "jak", ale dočkáme se i několika odpovědí. Každopádně timing v tomto případě zafungoval geniálně, a tak se můžeme trochu inspirovat jednou děsivou událostí minulosti, kterou lidstvo přečkalo.

Video: Youtube.com

Tím se dostáváme ke katastrofickým filmům, které si můžete v těchto dnech bez omezení pouštět - a v mezičase si připomenout třeba nějaké ty skutečně toxické hudební hity. Na Netflixu se nabízí třeba 2012, epopej Rolanda Emmericha o ekologické apokalypse, nebo nedoceněná Světová válka Z, v níž se Brad Pitt snaží zabránit celosvětové zombie pandemii. Útok mimozemšťanů a život v nedobrovolné karanténě připomene Tiché místo, jehož druhý díl se už už chystal do kin, ale nakonec musel být o pár měsíců odložen. Novinkou je Krvavá jízda, šestidílná norská antologie složená z hororových a pořádně kečupových příběhů.

HBO GO zase nabízí klasiku klasik - hvězdně obsazený Armagedon. Navíc můžete omrknout i multidimenzionální jízdu Země zítřka s Georgem Cloonem nebo Keanu Reevese jako dobrosrdečného mimozemšťana varujícího před globální katastrofou ve Dni, kdy se zastavila Země. Z opačného konce spektra jsou zase Netflixem nedávno zakoupené poklady japonského animačního studia Ghibli, které díky procítěným hitům jako Princezna Mononoke či Cesta do neznáma opět dokážou zaujmout děti i dospělé. Pojďme tuto těžkou dobu přežít v co největší filmové a seriálové pohodě!

 

Právě se děje

Další zprávy