Jobsession #7: Finanční dopady koronaviru popisuje ekonom Dominik Stroukal

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
12. 3. 2020 10:35
Šířící se koronavirus neboli Covid-19, má proti ostatním, méně “virálním” onemocněním, převahu nejen svou škodlivostí nebo brutálním mediálním obrazem. Velmi výrazně se dotýká jednotlivců, firem a organizací, které s ním zatím osobně vůbec nepřišly do kontaktu. Ekonomické dopady této nemoci už teď začínají pociťovat miliony lidí po celém světě.
Foto: Radek Vebr

A právě možný ekonomický vývoj následujících dní a týdnů jsme probrali s hostem tohoto dílu Jobsession, ekonomem Dominikem Stroukalem. Zajímalo nás, co obnáší Dominikova práce ekonoma v tomto období, jaké jsou predikce vývoje makroekonomických ukazatelů a jak se budou chovat centrální banky. Bude levnější bydlení, nebo se máme připravit na historicky nejdražší plechovky s tuňákem? A nebude nakonec fajn mít v záloze domácí pekárnu?

Foto: Radek Vebr
Foto: Radek Vebr
Foto: Radek Vebr

Pozor, tentokrát to bude trochu multižánrové, protože Dominik není jen ekonom, ale i odborník na kryptoměny, vyučující profesor nebo spisovatel. Jak poznáte z rozhovoru, nad celou aktuální situací má velmi zdravý nadhled, a s moderátorem Jakubem Bubou Ouvínem si proto popovídal nejen o výše zmíněných otázkách.

Jobsession

Jobsession obr do ramecku upr

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

Foto: Radek Vebr
Foto: Radek Vebr
 

Právě se děje

Další zprávy