Páteční bizár: Bezdrátové nabíjení telefonu na dálku? Už je to tady!

Petr Cieslar Petr Cieslar
13. 3. 2020 11:27
Pokud sníte o světě bez kabeláže, protože neustále lámete, ničíte a ztrácíte jeden nabíjecí kabel za druhým, váš sen se právě zhmotňuje. Firma z amerického Wisconsinu už několik let vyvíjí princip bezdrátové “elektřiny” a tento rok by měla začít “magické” nabíjení prodávat.
Foto: pexels.com

Nápad, který by totálně mohl změnit svět

Společnost Wi-Charge se už nějaký ten pátek zabývá vývojem bezdrátové technologie, která by umožnila napájet většinu elektronických zařízení na delší vzdálenosti. Momentálně dokáže technologie firmy nabíjet třeba telefon přes celou pokojovou místnost, kavárnu, ale zvládne dobíjení telefonů i v kanclech. "Naší vizí je nabídnout spotřebitelům svobodu, po které touží. Osvoboďte se od nabíjení kabelů, napájecích kabelů a výměny baterií, " říká v tiskové zprávě firmy generální ředitel společnosti Victor Vaisleib. Příchod bezdrátového napájení na dlouhou vzdálenost je pak podle něj srovnatelný se změnami v datových a Wi-Fi technologiích. A asi má tak trochu pravdu.

Jak to funguje? Světlem! 

Za prvé potřebujete na strop místnosti připevnit speciální zařízení, které generuje infračervené světlo a energii přenáší. Za druhé potřebujete "přijímač" infračerveného světla, který připevníte do klasického slotu pro nabíjení. Voilà, telefon se nabíjí bezdrátově! V budoucnu by dokonce mohlo dojít k zabudování přijímače rovnou do telefonů, takže by tím odpadla nutnost nosit externí přijímač sebou. Výrobky firmy Wi-Charge dnes dokáží pomocí infračerveného světla bezpečně přenést až 3 watty (klasické nabíječky umí generovat 5 až 10 wattů) na vzdálenost přibližně 10 metrů. Produkty by se pak měly začít prodávat během roku 2020. 

Video: Youtube.com

Tak co? Už se těšíte na život bez kabeláže?

 

Právě se děje

Další zprávy