Páteční bizár: Konec nudných on-line porad aneb s lamou na poradě

Petr Cieslar Petr Cieslar
24. 4. 2020 10:29
On-line meetingy se mohou časem stát monotónními. Potřebnou špetku vzruchu v domácím prostředí, která by nastartovala týmového ducha, kreativitu a efektivitu, nyní může na poradě představovat netradiční host. Třeba lama, prase nebo kůň…
Foto: pexels.com

Vrtěti ekologií

S nabídkou streamování domácí zvířeny na on-line poradách přišla "svatyně" pro zvířata Sweet Farm v Kalifornii. V časech, kdy on-line meetingy nebyly tak populární, se organizace angažovala hlavně v propagaci veganského zemědělství a aktivně se věnovala záchraně hospodářských zvířat. Ale v období koronaviru na farmu přestali dojíždět zájemci o prohlídky a finanční výpadek bylo nutno nějakým způsobem nahradit. Sweet Farm tak přišla se zbrusu novým byznys modelem založeným na živém vysílání z farmy a z jednoduchého nápadu se díky mediálnímu zájmu stala kýžená služba. O její oblibě svědčí rychlé vyprodaná místa volných termínů on-line meetingů.

Lama, kozy, prase

Happiness manažeři tak mají konečně nový způsob, jak vytvořit příjemné a radostné pracovní prostředí i na dálku. Navíc kromě pohledu na přežvykování lamy či rochnění prasátka v blátě, si lze objednat i kompletní virtuální prohlídku celé farmy. On-line přenos má navíc i tu výhodu, že vás nebude otravovat klasický odér chlévů a hnoje.

Virtuální výlet pak spočívá v tom, že pracovníci farmy se připojí k on-line meetingu, v krátkosti představí zvíře, a následně už jen zbývá se po zaplacenou dobu kochat pohledem na výrazné lamí rty. Tím, že si on-line prohlídku pořídíte, navíc pomáháte udržet ekologicky zaměřenou farmu v chodu. Z nabídky můžete vyzkoušet 10minutovou on-line přítomnost zvířete na poradě za poplatek 100 dolarů (cca 2500 Kč), 25minutovou on-line prohlídku celé farmy za 250 dolarů (6350 Kč) či zvolit cestu VIP virtuální prohlídky s výkonným ředitelem farmy za 750 dolarů (asi 18 500 Kč).

A které zvíře byste na on-line poradě nejraději viděli vy? Slona, surikatu nebo třeba kraba?

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 3 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy