Páteční bizár: Z tanečnic v nočním klubu poslíčci? Nahoře skoro bez, ale s rouškou!

Petr Cieslar Petr Cieslar
26. 3. 2020 10:58
Kromě strachu, paniky a uzavřených nočních klubů vyvolává koronavirus i vlny kreativity, solidarity a inovací. Business modely se doslova mění online tak, aby dokázaly zvládnout možný finanční výpadek. Své o tom ví i jeden americký noční klub…
Foto: Unsplash.com

Sbohem Ubere, přichází Boober eats

Ve státě Oregon, podobně jako v Česku, trpí nejvíce karantenténou gastro služby, cestovní ruch a různé kulturní scény (od kin, divadel a festivalů až po lechtivé noční podniky a hospody). Klub s názvem Lucky Devil Lounge ale z koronavirové situace díky opravdu geniální marketingové strategie zřejmě vyjde vítězně s černými čísly. Na začátku všeho stál důvtipný Tweet majitele podniku Shona Bouldera, ve kterém v žertu napsal, že by jídlo uvařené v klubu mohly místo klasických poslíčků rozvážet tanečnice, samozřejmě s rouškou a rukavicemi. Jak už to tak v divokých vodách sociálních sítí bývá, Tweet si začal žít svým vlastním životem a zákazníci se začali ozývat s objednávkami…

Ochranka rozváží, do kuchyně se vůbec nesmí

Tanečnice s jídlem tak začali rozvážet členové ochranky, kteří mimo jiné dávají pozor i na dodržování pravidel při předání jídla, a navíc s tanečnicemi jezdí i kvůli jejich bezpečnosti. Klub Lucky Devil Lounge postupně zavedl i přísná hygienická opatření ve svých interiérech, aplikuje pořádnou dezinfekci všude možně, snaží se dodržovat  sociální distanc v baru a do kuchyně nikdo kromě kuchařů nesmí. "Než jdeme do práce, musíme poslat fotografii svého teploměru našemu šéfovi," popisuje důležitost dodržování hygienických opatření tanečnice Brodie pro Huffington Post. "Neustále si myjeme ruce, používáme rukavice a masky," dodává. Díky kreativnímu nápadu a inovativnímu business modelu tak v současné době služba Boober eats zaměstnává zhruba 30 tanečnic, osm členů ochranky, několik kuchařů i správce sociálních sítí. Ti vytvářejí neotřelý marketing a zpracovávají další a další objednávky. 

 A jaký inovativní business model za časů korony potkal na sociálních sítích a webech vás?

 

Právě se děje

před 44 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy