Páteční bizár: Z tanečnic v nočním klubu poslíčci? Nahoře skoro bez, ale s rouškou!

Petr Cieslar Petr Cieslar
26. 3. 2020 10:58
Kromě strachu, paniky a uzavřených nočních klubů vyvolává koronavirus i vlny kreativity, solidarity a inovací. Business modely se doslova mění online tak, aby dokázaly zvládnout možný finanční výpadek. Své o tom ví i jeden americký noční klub…
Foto: Unsplash.com

Sbohem Ubere, přichází Boober eats

Ve státě Oregon, podobně jako v Česku, trpí nejvíce karantenténou gastro služby, cestovní ruch a různé kulturní scény (od kin, divadel a festivalů až po lechtivé noční podniky a hospody). Klub s názvem Lucky Devil Lounge ale z koronavirové situace díky opravdu geniální marketingové strategie zřejmě vyjde vítězně s černými čísly. Na začátku všeho stál důvtipný Tweet majitele podniku Shona Bouldera, ve kterém v žertu napsal, že by jídlo uvařené v klubu mohly místo klasických poslíčků rozvážet tanečnice, samozřejmě s rouškou a rukavicemi. Jak už to tak v divokých vodách sociálních sítí bývá, Tweet si začal žít svým vlastním životem a zákazníci se začali ozývat s objednávkami…

Ochranka rozváží, do kuchyně se vůbec nesmí

Tanečnice s jídlem tak začali rozvážet členové ochranky, kteří mimo jiné dávají pozor i na dodržování pravidel při předání jídla, a navíc s tanečnicemi jezdí i kvůli jejich bezpečnosti. Klub Lucky Devil Lounge postupně zavedl i přísná hygienická opatření ve svých interiérech, aplikuje pořádnou dezinfekci všude možně, snaží se dodržovat  sociální distanc v baru a do kuchyně nikdo kromě kuchařů nesmí. "Než jdeme do práce, musíme poslat fotografii svého teploměru našemu šéfovi," popisuje důležitost dodržování hygienických opatření tanečnice Brodie pro Huffington Post. "Neustále si myjeme ruce, používáme rukavice a masky," dodává. Díky kreativnímu nápadu a inovativnímu business modelu tak v současné době služba Boober eats zaměstnává zhruba 30 tanečnic, osm členů ochranky, několik kuchařů i správce sociálních sítí. Ti vytvářejí neotřelý marketing a zpracovávají další a další objednávky. 

 A jaký inovativní business model za časů korony potkal na sociálních sítích a webech vás?

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 4 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy