#podcast: Faily Tales #13 & Lena Brauner: “Tvůrčí krize miluju"

Natálie Pančochářová Natálie Pančochářová
29. 3. 2020 8:16
Malířka, tatérka a zpěvačka Lena Brauner je jednou z nejkontroverznějších českých umělkyň. V pubertě odešla ze střední školy a začala se živit uměním, což jí vydrželo dodnes. Přestože dřív měla právě díky absenci vzdělání s označením “umělkyně” sama v sobě problém, dneska už jí tahle škatulka těžkou hlavu nedělá.
Foto: Aktuálně.cz

Od období, kdy chodila po Praze s liščím ocasem urazila velký kus cesty. Její malby jsou beznadějně vyprodané a na její tetování se stojí fronta. Jak dopadne její nová deska, zatím nevíme, ale očekáváme, že propadák to nebude. I proto jsme se Leny v podcastu ptali, proč si myslí, že zrovna ona má v českém uměleckém prostředí takový úspěch.

Od vizuálu jsem si potřebovala odpočinout, což se mi podařilo díky zpěvu. Načerpala jsem z něj dobrou energii.

Je podle ní těžké uživit se v Česku uměním? Jak vznikají její pověstné víly a není už čas na nové motivy? Čím řeší tvůrčí krize a jak při svém bohémském způsobu života zvládá výchovu dcery Jasmíny? 

Zajímají tě odpovědi (nejen) na tyhle otázky? Tak dávej play a užij si další díl podcastu Faily Tales!

Faily Tales

Faily Tales logo Pracovna upr

Na sociálních sítích všechno vypadá tak nějak jednodušeji - úspěšné účty sledují tisíce followers (včetně tebe), produkty a eventy jejich majitelů jsou okamžitě vyprodané. Jenže cesta na špici není zadarmo a už vůbec ne bez bouraček. Jak náročné je postavit vlastní sen na nohy a co všechno u toho nemusí jít podle plánu?

Podcast o tom, že kdo nic nezkazí, jako by nebyl, moderuje Natálie Pančochářová.

 

Právě se děje

Další zprávy