Faily Tales: #1 Martin Feix aka Influencer vlastní značky

Natálie Pančochářová Natálie Pančochářová
3. 5. 2019 15:43
Ostravský rodák, zakladatel lifestylové značky Girls Without Clothes a profi fotograf (polo)nahých holek Martin Feix svým brandem žije. Během pár let se mu podařilo vybudovat na českém trhu značku s jedinečnou image, kterou by mu mohl závidět kdejaký podnik.
Foto: Veronika Vimmerová

To, že lidé mají Girls Without Clothes rádi, není jen tím, že dělají skvělé oblečení. Podle jejího zakladatele je to primárně o tom příběhu, který je se značkou spojen. Vyšperkovaný Instagram, vyladěné fotky a zákulisní stories z focení nových kousků například z ostrova Tenerife. To všechno dodává brandu jistou prestiž a exkluzivitu.

"Jsem influencer vlastní značky, veškeré aktivity si financuji sám, vydělávám si na ně sám a rozhoduju se, co a jak udělám." Zní to jako sen, co?

Jaká byla cesta k úspěchu, proč nedělá limitované kolekce a co Martin doporučuje mladým lidem s vizí? To a mnohem víc se dozvíš v podcastu Faily Tales!

Faily Tales

Faily Tales logo Pracovna upr
Foto: Aktuálně.cz

Na sociálních sítích všechno vypadá tak nějak jednodušeji - úspěšné účty sledují tisíce followers (včetně tebe), produkty a eventy jejich majitelů jsou okamžitě vyprodané. Jenže cesta na špici není zadarmo a už vůbec ne bez bouraček. Jak náročné je postavit vlastní sen na nohy a co všechno u toho nemusí jít podle plánu?

Podcast o tom, že kdo nic nezkazí, jako by nebyl, moderuje Natálie Pančochářová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy