Faily Tales: #3 Boris Prýgl – Od DJe na diskotéce k sólistovi Bavorské opery

Natálie Pančochářová Natálie Pančochářová
2. 9. 2019 8:40
Boris Prýgl se od mixáku na vesnických tancovačkách vypracoval až k sólistovi Bavorské státní opery. Kvůli zpěvu zhubnul 35 kilo a jako první Čech v historii postoupil do finále nejprestižnější soutěže operních pěvců na světě Operalia Plácida Dominga.
Foto: Studenta

Nadějný pěvec dnes studuje Vysokou školu múzických umění v Bratislavě a v kapse má několik vítězství v pěveckých soutěžích v Česku i ve světě. Přestože sbírá úspěchy, jeho začátky nebyly jednoduché - na gymplu měl diagnostikované ADHD a učitelé ho posílali k psychologovi. 

"Když se dělaly přijímačky na konzervatoř, zrovna jsem mutoval," vysvětluje svou okliku v cestě za vzděláním Boris. Přemýšlel, že se stane psychologem, kutilem nebo sexuologem, dokonce uvažoval nad kariérou kuchaře. Nakonec se však bez konzervatoře dostal na prestižní vysokou školu, na které jako zpěvák obstál. A to i přesto, že ho kvůli nedostatkům znalostí, (které si měl přinést právě z konzervatoře), chtěli první dva roky ze studií vyhodit.  

I když je opera nadčasový žánr, v Česku je čím dál méně navštěvovaná. Čím to je? Proč Boris neuznává talentové soutěže? V čem se liší evropští operní pěvci od těch asijských? A co s hlasivkami udělá, když člověk zhubne 35 kilo?

Zajímají tě odpovědi (nejen) na tyhle otázky? Tak dávej play a užij si další díl podcastu Faily Tales.

Faily Tales

Faily Tales logo Pracovna upr

Na sociálních sítích všechno vypadá tak nějak jednodušeji - úspěšné účty sledují tisíce followers (včetně tebe), produkty a eventy jejich majitelů jsou okamžitě vyprodané. Jenže cesta na špici není zadarmo a už vůbec ne bez bouraček. Jak náročné je postavit vlastní sen na nohy a co všechno u toho nemusí jít podle plánu?

Podcast o tom, že kdo nic nezkazí, jako by nebyl, moderuje Natálie Pančochářová.

 

Právě se děje

Další zprávy