Žádný učený z nebe nespadl, o tom něco ví i kluci z Nanovo. Občas nějaký kousek zničili namísto toho, aby ho opravili, a ne vždy se jim podařilo odhadnout reálnou cenu nábytku, který právě prodávali. Jejich fuck-upy by prý vydaly na celý podcast… Takže tady ho máte.

Nanovo je obchod s originálním užitým uměním a designem z druhé poloviny 20. století. Jeho zakladatelé, Jiří Mrázek a Adam Karásek, se soustředí primárně na design z bývalého Československa, nabízí originální předměty ze zahraničí a v československé nábytkové historii si vybrali několik ikonických kusů, které vyrábí v limitovaných edicích v českých dílnách.

V novém dílu Faily Tales se dozvíš, v čem je podle nich zrenovovaný nábytek lepší než ten zbrusu nový. V jakých zemích se inspirovali českoslovenští designéři, jak jsou na tom Češi s vybíráním nábytku i to, do jaké nejvzdálenější země putoval kousek z pražského Nanovo.

Zajímají tě odpovědi (nejen) na tyhle otázky? Tak dávej play a užij si další díl podcastu Faily Tales.

Na sociálních sítích všechno vypadá tak nějak jednodušeji - úspěšné účty sledují tisíce followers (včetně tebe), produkty a eventy jejich majitelů jsou okamžitě vyprodané. Jenže cesta na špici není zadarmo a už vůbec ne bez bouraček. Jak náročné je postavit vlastní sen na nohy a co všechno u toho nemusí jít podle plánu?

Podcast o tom, že kdo nic nezkazí, jako by nebyl, moderuje Natálie Pančochářová.

před 38 minutami

Karlovarsko se po obratu přiblížilo Lize mistrů

Volejbalisté Karlovarska si zahrají o skupinovou fázi Ligy mistrů. Český šampion přešel ve druhém předkole přes Mladost Záhřeb a v závěrečném třetím předkole se utká s Benfikou Lisabon.

Karlovarsko zvítězilo před týdnem v Chorvatsku 3:1 a k postupu potřebovalo doma vyhrát dvě sady, nebo zlatý set. Před svými fanoušky měli Západočeši dlouho problém s příjmem tvrdého servisu soupeře, prohrávali 0:2 na sety, ale ve čtvrté sadě odvrátili mečbol a zápas vyhráli 3:2 po setech 18:25, 18:25, 25:19, 27:25 a 15:9 v tie-breaku.

"Mysleli jsme si, že to bude možná o trošku lehčí, ale nepodcenili jsme to. Věděli jsme, že to bude těžký. Oni hráli moc dobře, my jsme moc dobře nehráli a jsem rád, že jsme to nějaký způsobem uplácali. Příště musíme hrát o trošku líp," řekl univerzál Patrik Indra, autor 24 bodů.

V prvních dvou setech český mistr shodně prohrával 9:16 a ztratil je rozdílem sedmi bodů. Už ve druhém setu přišel na nahrávku Kočka místo Nizozemce Keeminka a ve třetí sadě se na palubovce objevili smečař Ihnát a blokař Wilson. Soupeře se podařilo zatlačit, po Indrově esu vedlo Karlovarsko 8:4 a po úspěšném trojbloku domácí set ukončili.

Ve čtvrté sadě domácí pustili soupeře do vedení 15:11. Kouč Novák poslal do hry Fišera, na chvíli se vrátil na nahrávku Keemink, ale za stavu 18:23 se zdálo, že rozhodne zlatý set. Vašina ale esem snížil na 22:23 a po chybě hostů bylo srovnáno. Mečbol Záhřeb zahodil podáním do sítě a Karlovarsko proměnilo díky Indrovi druhý setbol znamenající postup. Univerzál nejprve tvrdě podal, pak úspěšně zkrotil útok soupeře a smečí na lajnu rozradostnil halu.

O postupu tak domácí nemuseli bojovat ve zlatém setu, v kterém v prvním předkole přešli přes rumunské Galati. Jen se před nadšenými fanoušky dohrával tie-break a nahrávač Kočka v něm řídil výhru svého týmu proti zklamaným hráčů Záhřebu.

Chorvatský celek bude po vyřazení v Lize mistrů v listopadu soupeřem Ústí nad Labem v Poháru CEV.

Odvetný zápas 2. předkola volejbalové Ligy mistrů:

Karlovarsko - Mladost Záhřeb (Chorv.) 3:2 (-18, -18, 19, 25, 9)

Rozhodčí: Halász (Maď.), Vinaljev (Bulh.). Čas: 125 min.

Sestava a body Karlovarska: Vašina 14, Patočka 4, Indra 24, Wiese 3, Zajíček 6, Keemink 1, libero Pfeffer - Římal 8, Kočka 4, Ihnát 9, Wilson 7, Fišer 4. Trenér: Novák.

Nejvíce bodů Záhřebu: Buša 23, Nikačevič 16.

před 49 minutami

Kučerov je po operaci, Tampě bude chybět až deset týdnů

Úřadující vítězové Stanleyova poháru hokejisté Tampy Bay budou osm až deset týdnů postrádat ruskou hvězdu Nikitu Kučerova. Osmadvacetiletý útočník se podrobil operaci kvůli zranění v dolní části těla, které utrpěl 16. října v utkání s Washingtonem po kolizi s Garnetem Hathawayem.

Nejužitečnější hráč NHL z roku 2019 Kučerov byl na operaci už loni v prosinci s kyčlí a následně zmeškal zbytek základní části. Na play off se však stihl vrátit a pomohl Tampě Bay k obhajobě Stanley Cupu. V 23 zápasech nasbíral osm gólů a 24 asistencí a podruhé za sebou ovládl kanadské bodování vyřazovací části.