Fenomén: #3 IT, počítačová gramotnost. S Ditou Přikrylovou, zakladatelkou Czechitas

Jan Dlouhý Jan Dlouhý
10. 7. 2019 11:32
V dnešní době umí s počítačem pracovat snad každý. Přece jen je ale generace mileniálů něčím specifická, a to tím, že s počítači už vyrůstala. Mají ale mileniálové pořád nějaké mezery v tom, co by s počítačem měli umět? A zvládá to vůbec české školství své studenty naučit? Na otázky o počítačové gramotnosti a IT odpovídala Dita Přikrylová, zakladatelka vzdělávací organizace Czechitas.
Foto: Veronika Vimmerová

S počítačem jsi už vyrůstal a tvoje rodiče žasli nad tím, co všechno s ním umíš. Někdy je ale problém správně naformátovat seminárku do školy nebo vytvořit tabulku v Excelu. Jaké dovednosti bychom tedy měli umět ovládat?

"Gramotnost je o tom umět vyhledat na internetu řešení a aplikovat v programu na úlohu, na kterou potřebuji," říká Dita Přikrylová, zakladatelka vzdělávací organizace Czechitas.

Poslechni si další díl pořadu Fenomén, ve kterém se dozvíš mimo jiné i to, jak vypadá práce v IT a proč se do toho oboru snaží Czechitas dosadit víc žen.

Fenomén

Fenomén - podcast, grafika

Žít dnešní život znamená mít v hlavě spoustu otázek - jak zdravě jíst, proč být víc eko nebo kterak si vymakat perfektní kariéru. Udičky nám denně nahazuje kdejaký influencer, večer problémy vytahují kamarádi u piva. Jenže, přiznejme si, v té hromadě informací můžeme být často trochu ztracení.

Společenská témata současnosti spolu s odborníky otevírá Honza Dlouhý. Ať v tom máte jasno.

 

Právě se děje

Další zprávy