Fenomén: #4 Duševní zdraví. S Marií Salomonovou, spoluzakladatelkou Nevypusť duši

Jan Dlouhý Jan Dlouhý
11. 7. 2019 11:52
Deprese, úzkosti a další duševní onemocnění už dávno nejsou tabu. Stále se ale o nich ve společnosti dostatečně nemluví. A o to hůř, když čím dál častěji postihují mladé lidi, třeba už na základní škole. Je těžké v Česku vyhledat odbornou pomoc a jakým mýtům ohledně duševního zdraví pořád věříme? O tom v dalším díle Fenoménu mluvila Marie Salomonová, spoluzakladatelka organizace Nevypusť duši.
Foto: Veronika Vimmerová

Duševní onemocnění může postihnout téměř kohokoliv. "Prvních 50 procent chronických duševních onemocnění se projeví poprvé do 14. roku života, takže nejenom na vysoké škole, ale už na střední a dokonce pro některé i na základní škole může dojít k tomu, že se duševní zdraví nějak ozve," říká Marie Salomonová.

Pečujeme dostatečně o svoji mysl? A je v Česku dostatek odborníků, kteří nám mohou pomoci? Poslechni si další díl pořadu Fenomén, ve kterém se dozvíš mimo jiné i to, kde najít takovou pomoc třeba i na tvé vysoké škole.

Fenomén

Fenomén - podcast, grafika

Žít dnešní život znamená mít v hlavě spoustu otázek - jak zdravě jíst, proč být víc eko nebo kterak si vymakat perfektní kariéru. Udičky nám denně nahazuje kdejaký influencer, večer problémy vytahují kamarádi u piva. Jenže, přiznejme si, v té hromadě informací můžeme být často trochu ztracení.

Společenská témata současnosti spolu s odborníky otevírá Honza Dlouhý. Ať v tom máte jasno.

 

Právě se děje

Další zprávy