Fenomén: #1 Vztahy, seznamování, rozchody. S Honzou Vojtkem, vztahovým terapeutem

Jan Dlouhý Jan Dlouhý
24. 7. 2019 9:33
Vztahy a rozchody. Typické záležitosti, které patří k životu především mladých, kteří často hledají někoho, kdo bude "ten pravý". K tomu nám dnes mohou posloužit i sociální sítě nebo datovací appky. Jaké chyby ale děláme už při seznamování? Co nám takové rande přes Tinder může přinést a v čem se lišíme třeba od našich rodičů? I na takové otázky odpovídal vztahový terapeut Honza Vojtko.
Foto: Adam Roller

Kvůli sociálním sítím máme svého potenciálního partnera často "proklepnutého" už před prvním rande: víme, kde byl, co dělá, kdo jsou jeho přátelé a co studuje. Jenže ani všechny tyhle informace nám nedokážou přesně říct, jaký člověk doopravdy je.

Honza Vojtko
Honza Vojtko | Foto: DVTV

"Když koukám na instagramové fotky nebo na Facebook a na to, co tam ten člověk píše, udělám si nějaký názor. Ten ale může být diametrálně odlišný, než je realita," říká Honza Vojtko.

Proč bychom neměli omezovat fyzický kontakt a co udělat pro to, aby nám vztah dlouho vydržel? Zjišťovali jsme v pořadu Fenomén.

Fenomén
Autor fotografie: Adam Roller

Fenomén

Žít dnešní život znamená mít v hlavě spoustu otázek - jak zdravě jíst, proč být víc eko nebo kterak si vymakat perfektní kariéru. Udičky nám denně nahazuje kdejaký influencer, večer problémy vytahují kamarádi u piva. Jenže, přiznejme si, v té hromadě informací můžeme být často trochu ztracení.

Společenská témata současnosti spolu s odborníky otevírá Honza Dlouhý. Ať v tom máte jasno.

 

Právě se děje

Další zprávy