Jobsession: #1 Neziskovka Cesta za snem – Akční český projekt pro handicapované

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
12. 7. 2019 14:56
Jedna polovina nerozlučné dvojice, která založila úspěšnou organizaci Cesta za snem – Tomáš Pchálek – téměř nikdy nepřestává pracovat. Tohle tempo jemu a kolegovi Heřmanovi Volfovi pomohlo vybudovat nejviditelnější projekt, který se v České republice věnuje handicapovaným lidem.
Foto: Adam Roller

Neskutečný pracovní náboj, ale především potřeba dělat věci jinak a lépe. Tyhle ingredience dopomohly pánům k desítkám tisíc sledujících na sociálních sítích a k statisícovým dosahům komunikovaných témat, která mají často velmi hluboký příběh.

Viralitou Cesty za snem ale úspěchy zdaleka nekončí. Desítky úspěšných live akcí, které propojují zdravé lidi s handicapovanými, jsou hlavním stavebním kamenem velmi široké, a vždy pozitivně naladěné komunity.

O tom, že Cesta za snem není jen další řadová neziskovka, a taky o tom, že mít handicap neznamená zanevřít na zbytek světa, vás nekompromisně přesvědčí Tomáš v tomhle podcastu.

Jobsession

Jobsession obr do ramecku upr

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V USA půjde do dražby vzácná malba Sandra Botticelliho

Newyorská aukční síň Sotheby’s nabídne v lednu v dražbě malbu italského renesančního mistra Sandra Botticelliho, na níž je zobrazen mladý muž držící medailon. Podle Sotheby´s není vyloučeno, že se dílo prodá až za 100 milionů dolarů (2,32 miliardy korun). Příležitosti pro koupi Botticelliho portrétů jsou totiž mimořádné vzácné, napsala agentura AP.

"Nenapadá mě žádné podobné Botticelliho dílo, které kdy bylo na otevřeném mezinárodním trhu," řekl Christopher Apostle, jenž v aukční síni vede oddělení prodeje děl starých mistrů.

"Skutečnost, že se ví jen o 12 portrétech Botticelliho, ho (obraz) řadí mezi výkvět," pokračoval Apostle. "Svým způsobem jsou to ty nejvíce osobní věci, které vytvořil. Je to něco, co dělal jen s jednou další osobou," dodal.

Aukční síň přitom soudí, že navzdory pandemii covidu-19, která způsobila po celém světě značný hospodářský propad, by se obraz mohl prodat až za za 100 milionů dolarů (2,32 miliardy korun). Poslední dílo, které dosáhlo takových závratných výšin, byl obraz impresionisty Claudea Moneta s názvem Meules (Kupky sena). Ten byl v newyorské síni Sotheby’s vydražen loni za 110,7 milionu dolarů (přes 2,5 miliardy korun).

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Ve Vatikánu rezignoval kvůli skandálu vlivný kardinál Becciu

Ve Vatikánu dnes rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.

Dvaasedmdesátiletý Becciu neskončil pouze v čele jedné z kongregací, ale vzdal se i svých kardinálských pravomocí. Znamená to, že se například nebude moci zúčastnit dalšího konkláve, které volí nového papeže. Naposledy se něco takového stalo před dvěma lety, kdy kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů rezignoval americký kardinál Theodore McCarrick.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Novém Jičíně uložil ženě za porušení karantény podmíněný trest

Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky uložil dnes Okresní soud v Novém Jičíně dvaatřicetileté ženě, která podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění covidem-19. V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), podle níž je to první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Obžalovaná Renáta Gažová nařízení hygieniků, aby dva týdny zůstala doma, porušila v květnu. Hrozil jí tak až osmiletý trest vězení, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. "Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek," uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Policisté pro ženu přišli domů zřejmě po udání od sousedů. Soudkyně Ivana Šostáková uložený podmíněný trest odůvodnila mimo jiné tím, že informace poskytnuté hygieniky byly velmi rozsáhlé a nemusely být obžalované všechny zcela jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy