Jobsession #4: “Sixpack je pro cvičení blbá motivace,” říká manažer fitness centra

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
16. 12. 2019 11:29
Fitness je odvětví, které jde aktuálně dopředu hodně velkými kroky. Posilovny si našly spoustu skalních fanoušků, i tak má ale u nás permici do fitka jen 5 % lidí. V severských zemích je to průměrně 30 %. V čem je hlavní rozdíl, proč máme pocit, že na cvičení není čas, a kudy vede cesta ke zdravému tělu, vysvětlí v podcastu Jobsession country manažer sítě posiloven Form Factory, Štefan Blahovec.
Foto: Jakub Plíhal

Vezměte člověku fotbalový míč a on si najde bojové sporty a fitness. Tak nějak by mohl začínat příběh hosta čtvrtého dílu podcastu Jobsession Štefana, který měl v dospívání k nejpopulárnějšímu českému sportu blízko. Honil se za fotbalovým míčem v SK Slovan Bratislava, ale nakonec mu došlo, že tenhle sport jeho denním chlebem nebude. Stal se však profesionálem v tak trošku jiném oboru, a to ve světě fitness, které je dneska často skloňovaným tématem. Největší překážkou pro většinu začínajících u něj není ani tak jeho náročnost, jako nekontrolovatelná změť různých a často nepravdivých informací, dostupných na internetu.

Foto: Jakub Plíhal

Kuba se v dnešním podcastu se Štefanem podívá na kloub elementárním věcem, které by měl mít v hlavě srovnané každý, kdo se vnitřně rozhodl (a nebo rozhoduje) strávit zbytek života tou nejideálnější cestou - tedy cestou zábavného a přínosného pohybu.

Jobsession

Jobsession obr do ramecku upr

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Ve Vatikánu rezignoval kvůli skandálu vlivný kardinál Becciu

Ve Vatikánu dnes rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.

Dvaasedmdesátiletý Becciu neskončil pouze v čele jedné z kongregací, ale vzdal se i svých kardinálských pravomocí. Znamená to, že se například nebude moci zúčastnit dalšího konkláve, které volí nového papeže. Naposledy se něco takového stalo před dvěma lety, kdy kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů rezignoval americký kardinál Theodore McCarrick.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Novém Jičíně uložil ženě za porušení karantény podmíněný trest

Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky uložil dnes Okresní soud v Novém Jičíně dvaatřicetileté ženě, která podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění covidem-19. V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), podle níž je to první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Obžalovaná Renáta Gažová nařízení hygieniků, aby dva týdny zůstala doma, porušila v květnu. Hrozil jí tak až osmiletý trest vězení, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. "Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek," uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Policisté pro ženu přišli domů zřejmě po udání od sousedů. Soudkyně Ivana Šostáková uložený podmíněný trest odůvodnila mimo jiné tím, že informace poskytnuté hygieniky byly velmi rozsáhlé a nemusely být obžalované všechny zcela jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy