Jobsession #4: “Sixpack je pro cvičení blbá motivace,” říká manažer fitness centra

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
16. 12. 2019 11:29
Fitness je odvětví, které jde aktuálně dopředu hodně velkými kroky. Posilovny si našly spoustu skalních fanoušků, i tak má ale u nás permici do fitka jen 5 % lidí. V severských zemích je to průměrně 30 %. V čem je hlavní rozdíl, proč máme pocit, že na cvičení není čas, a kudy vede cesta ke zdravému tělu, vysvětlí v podcastu Jobsession country manažer sítě posiloven Form Factory, Štefan Blahovec.
Foto: Jakub Plíhal

Vezměte člověku fotbalový míč a on si najde bojové sporty a fitness. Tak nějak by mohl začínat příběh hosta čtvrtého dílu podcastu Jobsession Štefana, který měl v dospívání k nejpopulárnějšímu českému sportu blízko. Honil se za fotbalovým míčem v SK Slovan Bratislava, ale nakonec mu došlo, že tenhle sport jeho denním chlebem nebude. Stal se však profesionálem v tak trošku jiném oboru, a to ve světě fitness, které je dneska často skloňovaným tématem. Největší překážkou pro většinu začínajících u něj není ani tak jeho náročnost, jako nekontrolovatelná změť různých a často nepravdivých informací, dostupných na internetu.

Foto: Jakub Plíhal

Kuba se v dnešním podcastu se Štefanem podívá na kloub elementárním věcem, které by měl mít v hlavě srovnané každý, kdo se vnitřně rozhodl (a nebo rozhoduje) strávit zbytek života tou nejideálnější cestou - tedy cestou zábavného a přínosného pohybu.

Jobsession
Autor fotografie: Pracovna

Jobsession

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

 

Právě se děje

Další zprávy