Jobsession #4: “Sixpack je pro cvičení blbá motivace,” říká manažer fitness centra

Jakub Ouvín Jakub Ouvín
16. 12. 2019 11:29
Fitness je odvětví, které jde aktuálně dopředu hodně velkými kroky. Posilovny si našly spoustu skalních fanoušků, i tak má ale u nás permici do fitka jen 5 % lidí. V severských zemích je to průměrně 30 %. V čem je hlavní rozdíl, proč máme pocit, že na cvičení není čas, a kudy vede cesta ke zdravému tělu, vysvětlí v podcastu Jobsession country manažer sítě posiloven Form Factory, Štefan Blahovec.
Foto: Jakub Plíhal

Vezměte člověku fotbalový míč a on si najde bojové sporty a fitness. Tak nějak by mohl začínat příběh hosta čtvrtého dílu podcastu Jobsession Štefana, který měl v dospívání k nejpopulárnějšímu českému sportu blízko. Honil se za fotbalovým míčem v SK Slovan Bratislava, ale nakonec mu došlo, že tenhle sport jeho denním chlebem nebude. Stal se však profesionálem v tak trošku jiném oboru, a to ve světě fitness, které je dneska často skloňovaným tématem. Největší překážkou pro většinu začínajících u něj není ani tak jeho náročnost, jako nekontrolovatelná změť různých a často nepravdivých informací, dostupných na internetu.

Foto: Jakub Plíhal

Kuba se v dnešním podcastu se Štefanem podívá na kloub elementárním věcem, které by měl mít v hlavě srovnané každý, kdo se vnitřně rozhodl (a nebo rozhoduje) strávit zbytek života tou nejideálnější cestou - tedy cestou zábavného a přínosného pohybu.

Jobsession

Jobsession obr do ramecku upr

Třeba tě to celý život táhne do strojírenství, možná se vidíš jako art director v reklamce. A nebo zatím vůbec netušíš, kam se po škole vydat. Cest je dneska tolik, že tě z toho možná dohání rozhodovací paralýza. Jaký obor je pro tebe ten nejvhodnější a co práce v konkrétním odvětví obnáší?

Kuba Ouvín, jeho hosté a nejzajímavější možnosti v českém pracovním rybníčku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Serena Williamsová nastoupí v 2. kole v Lexingtonu proti sestře

Serena Williamsová vybojovala na tenisovém turnaji v Lexingtonu postup do druhého kola. Při prvním startu na okruhu WTA od Australian Open zdolala držitelka 23 grandslamových titulů krajanku Bernardu Peraovou po více než dvouhodinovém duelu 4:6, 6:4 a 6:1. O postup do čtvrtfinále si zahraje se svou starší sestrou Venus, která v souboji bývalých světových jedniček vyřadila Viktorii Azarenkovou z Běloruska hladce 6:3, 6:2.

Osmatřicetiletá Serena Williamsová v Lexingtonu zahájila po koronavirové pauze přípravu na US Open. Newyorský grandslam je na programu od 31. srpna a Američanka má v plánu na něm startovat.

Soupeřkou Marie Bouzkové v druhém kole bude Ruska Anna Blinkovová. Té v třetím setu vzdala domácí hráčka Kristie Ahnová.

Tenisový turnaj žen v Lexingtonu v USA (tvrdý povrch, dotace 225.500 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

S. Williamsová (1-USA) - Peraová (USA) 4:6, 6:4, 6:1, Sabalenková (2-Běl.) - Brengleová (USA) 6:1, 6:7 (5:7), 6:2, Putincevová (5-Kaz.) - Tomljanovicová (Austr.) 6:0, 6:4, Džabúrová (8-Tun.) - McNallyová (USA) 6:2, 6:4, V. Williamsová (USA) - Azarenková (Běl.) 6:3, 6:2, Pegulaová (USA) - Zvonarevová (Rus.) 6:1, 5:7, 6:4, Bellisová - Di Lorenzová (obě USA) 6:1, 6:2, Blinkovová (Rus.) - Ahnová (USA) 2:6, 6:4, 3:1 skreč, Teichmannová (Švýc.) - Kalinská (Rus.) 6:2, 7:5, Govorcovová (Běl.) - Matteková-Sandsová (USA) 7:6 (7:4), 6:1, Gauffová - Dolehideová (obě USA) 7:5, 7:5.

Zdroj: ČTK
Další zprávy