#podcast: Faily Tales & Ladislav Zibura: “Nejezte ježky, je to hnusný!”

Natálie Pančochářová Natálie Pančochářová
22. 11. 2019 12:25
Chodí, stopuje, poznává lidi a o svých zážitcích nejen rád píše, ale má za sebou také několik přednášek. Hostem Faily Tales se stal spisovatel a cestovatel Ladislav Zibura.
Foto: Studenta

Láďa procestoval kus světa a velkou část prošel pěšky. Bydlel u místních, se kterými hodoval nebo u nich spal. Na jeho zatím poslední cestě se rozhodl prozkoumat, co máme " za domem" a vyrazil na trip po Evropě. Chtěl dokázat, že zajímavý to není jenom v asijských zemích, a že rozmanitost máme všude kolem sebe.

Patří podle něj Česko spíš na východ nebo na západ? Proč jsou řidiči, kteří berou stopaře, zvláštním lidským druhem? A s kým sakra jedl ty ježky?!

Zajímají tě odpovědi (nejen) na tyhle otázky? Tak dávej play a užij si další díl podcastu Faily Tales.

Faily Tales

Faily Tales logo Pracovna upr

Na sociálních sítích všechno vypadá tak nějak jednodušeji - úspěšné účty sledují tisíce followers (včetně tebe), produkty a eventy jejich majitelů jsou okamžitě vyprodané. Jenže cesta na špici není zadarmo a už vůbec ne bez bouraček. Jak náročné je postavit vlastní sen na nohy a co všechno u toho nemusí jít podle plánu?

Podcast o tom, že kdo nic nezkazí, jako by nebyl, moderuje Natálie Pančochářová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy