Užitečné pracovní programy, se kterými vyzrajete na home office i karanténu

Veronika Vimmerová Veronika Vimmerová
18. 3. 2020 11:44
Home office sezóna je v plném proudu a vypadá to, že izolace od společnosti zatím jen tak neskončí. Jenže práce nepočká. Možná teď stočení doma na gauči marně přemýšlíte, jak všechny svoje úkoly uspořádat, aby se z vaší práce se nestal nekontrolovatelný salát. Abychom vám s organizací týmu, projektů i vás samotných pomohli, dali jsme dohromady pět zajímavých programů, díky kterým vám to půjde líp.
Foto: Unsplash.com

Microsoft TODO

To, že je dobré si na konci každého dne sepsat úkoly na den následující, a těch se pak striktně držet, už jste možná někde slyšeli. A určitě si vybavujete ten vítězný pocit při škrtání každého zdolaného řádku, když jste tuhle poučku dodrželi.

Foto: TODO

Aplikace Microsoft To Do je všechno, co potřebujete, pokud máte místo papíru a tužky raději technologie a zároveň jste dostatečně soutěživí. Tool umožňuje skládat z úkolů nejrůznější seznamy, takže se zdaleka nemusíte omezovat jen na pracovní povinnosti a v aplikaci si můžete zorganizovat rovnou celý život. Díky možnosti připsat datum deadlinu vám navíc program povinnosti v pravý čas sám připomene. 

Tip: Aplikace je zdarma a stáhnete ji pohodlně na všechny notebooky nebo počítače, ale i do mobilů.

ASANA

Pokud plánujete práci pro celý tým, nebo svoje úkoly potřebujete řešit ve skupině, která se vám teď rozutekla do perimetru + 50 km, bude se vám hodit Asana. Intuitivní a uživatelsky skvěle nastavený nástroj vám pomůže s managementem velkých projektů i jednotlivých kroků v něm.

Foto: Asana
Foto: Asana

Stačí rozplánovat všechny nadcházející úkoly, přidělit je konkrétním členům týmu, stanovit deadline a půl je hotovo. Výhodou Asany oproti podobným (ale jednodušším) nástrojům je možnost vytvořit pro projekt reálnou timeline nebo funkce zobrazení kalendáře, ve kterém vidíte všechny svoje úkoly rozřazené přehledně podle termínů. Program vám ukáže i vytíženost jednotlivých kolegů na projektech nebo procentuální míru dokončení a s tím spojená rizika jednotlivých úkolů.

Tip: Základní verze Asany je zdarma. Produkt nabízí i rozšířenou prémiovou verzi, kterou si můžete na sedm dní bezplatně vyzkoušet. Variantou můžou být programy Trello, Basecamp nebo Jira Software.

Zoom 

Úkoly a plánování jsou jedna věc, ale probrat nějaký problém "osobně" někdy ušetří spoustu dlouhého psaní a vysvětlování. Když potřebujete svolat virtuální schůzku a všechny klasické programy se chovají, jakoby byl rok 1995, zkuste to přes Zoom - jednoduchý program, který vám pomůže s videohovory a konferencemi.

Foto: Zoom

Rozhraní je jednoduché: vytvoříte virtuální meeting, zadáte datum a čas hovoru a máte to. Program vygeneruje odkaz, který můžete kolegům poslat jakýmkoliv způsobem, ale nabízí taky možnost vložit událost přímo do kompatibilních kalendářů (Google, Outlook, Yahoo). Zoom navíc nabízí možnost nahrát a uložit celou schůzku v případě, že potřebujete archivovat projektovou dokumentaci a navíc je na tom zvukově daleko líp, než někteří jeho kolegové (nikdo nechce jmenovat Skype, opravdu).

Tip: Zoom v základní verzi zdarma nabízí hovory do čtyřiceti minut, využít ale můžete i placené neomezené volání. Výhodou je i rozšíření do prohlížeče, které celé pořádání hovorů výrazně usnadní.

Kontentino 

Je předmětem vašeho každodenního snažení tvorba obsahu na sociální sítě, na které nedejbože spolupracujete s klientem a ostatními členy týmu? Všechno si jednoduše zorganizujete přes slovenskou aplikaci Kontentino, která je měsíc od měsíce lepší. Kontentino nabízí publikační plán na všechny platformy, ve kterém se můžete s celým týmem podílet na tvorbě příspěvků nebo jejich popisků. Máte přehled o utracených penězích, ale i o tom, jak se vám daří plnit nastavená KPIs. Součástí programu je sekce úkolů nebo inspirací, kde můžete s kolegy v rámci nadcházející kampaně probírat nápady na všechny plánované posty.

Tip: Kontentino nabízí všechny verze svého programu na třicet dní k vyzkoušení zdarma. A pokud se sociálním sítím věnujete profesionálně, produkt rozhodně využijete i po odeznění pandemie.

Video: Youtube.com

Scanbot 

Technologie dnes zvládnou všechno. Dokonce pomůžou i s pozicemi, u kterých to na první pohled vypadá trochu komplikovaně. Pokud pracujete s fyzickými dokumenty, které je potřeba ukládat nebo rozesílat kolegům a doma vám oproti reálné kanceláři citelně chybí scanner, nejezděte do Alzy (ne, ani v roušce fakt ne). Aplikace Scanbot, kterou si nainstalujete do mobilu (umí iOS i Android) vám pomůže naskenovat dokumenty prostřednictvím fotoaparátu v telefonu. Oproti obyčejnému focení vám ale zvládne upravit perspektivu dokumentu, vylepší jeho barevnost, aby byl dobře čitelný nebo převede text na papíru do on-line podoby s možností další editace. Kromě dokumentů umí Scanbot zpracovat i čárové kódy a identifikační karty (občanské průkazy, karty pojištěnce, …). 

Tip: I Scanbot nabízí třicetidenní zkušební verzi, díky které zjistíte, jestli je aplikace pro vaši práci vhodná.

Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 3 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy