Páteční bizár: Po měsíci izolace je na řadě nahý home office!

Petr Cieslar Petr Cieslar
16. 4. 2020 11:58
Spousta pracovníků už skoro měsíc pracuje “nuceně” z domu. To, z čeho býval za dávných časů poměrně zajímavý zaměstnanecký benefit, pandemie přetvořila v normu. Po čtyřech týdnech strávených prací u rodinného krbu je ale možná na čase zažít v domácích podmínkách něco nového…
Foto: Unsplash.com

Vyhoďte stereotyp do povětří

Dny splývají do jednoho, a jakmile ráno zůstanete v pyžamu, stane se z něj úbor na celý týden. Není důvod se nějak oblékat, natož sledovat trendy z oblasti módní vlny roušek (leda bederních). Aby se práce z domu trochu oživila, můžete si ji různými aktivitami ozvlášnit. Nabízí se třeba ZOOM porada z vany v plavkách (místo firemního wellness pobytu), ranní snídaňový teambuilding z balkonu (pokud všichni zaměstnanci mají balkon, že ano) nebo firemní turnaj v počítačových hrách s byznys partnerem či klientem (místo byznys schůzky na laser game). 

Vrchol dekadence. Nebo svobody?

Nahota v práci, pokud se skutečně fyzicky v práci nacházíte, je ošemetná věc. V nejlepším případě byste za ni na klasickém pracovišti asi dostali vytýkací dopis, v nejhorším případě snad i vyhazov. V domácích podmínkách se ale mění pravidla hry a pár dní na nahém home officu vám ušetří několik várek špinavého prádla a trochu pracího prášku. Britští nudisté dokonce na svém webu a Twitteru přišli s výzvou pracovat "na Adama a Evu" ve středy.

Pokud se do výzvy plánujete zapojit, můžete svou případnou fotodokumentaci označit hashtagem #WorkNakedWednesday. Jen si pro jistotu dávejte pozor na nechtěně zapnutou webkameru, případně souseda/sousedku z protějšího paneláku. Pokud jde o kameru, klient nebo šéf nemusí o nudistické výzvě vědět a čistě teoreticky by vám mohly z nahoty plynout problémy. Na druhou stranu, jste vlastně doma, ne?

PS. Přidáte se k #WorkNakedWednesday?

 

Právě se děje

před 17 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy